יצור ענק מתחת לסירת הפדלים: הצלם מקסי ג'ונאס החליט להעלות רחפן צילום ממש מעל המים בעיר החוף הארגנטינאית פוארטו מדרין ולא תיאר לעצמו איזה תיעוד מרהיב הוא יתפוס. לווייתן עצום בגודלו התקרב עד כדי ששחה ממש מתחת לסירת פדלים קטנה. "אני חושב שהיום צילמתי את הסרטון הטוב ביותר בחיי", אמר הצלם.

הלווייתן מסוג אובלנה דרומית שידוע בסקרנותו וחיבתו לבני אדם נראה משחק עם אנאליה ג'ורג'טי שיושבת בסירה ודוחף אותה קלות עם הסנפיר שלו, חוויה שעלולה להיות מפחידה על אף שמדובר על יצור צמחוני ולא מזיק. "זה היה בוקר מדהים, ללא רוח, עם הרבה חיות", אמר ג'ונאס, שבמשך שנים מתמקד בצילום בעלי חיים ובעיקר לווייתנים והפך למומחה להתנהגותם. "אנשים לא מתקרבים ללווייתנים אבל הלווייתנים מתקרבים לאנשים".

במהלך השנה האחרונה נצפו בחודשים מאי עד דצמבר יותר מ-1,600 לווייתנים מסוג זה, כך אמר מרקוס גרוסו, האחראי על התיירות בפוארטו מדרין. מדובר על יצור ענק שיכול לחיות יותר ממאה שנים ושמשקלו יכול להגיע עד 90 טונות ואורכו כ-18 מטרים. הזכרים קטנים במעט מהנקבות. הוא נקרא אובלנה דרומית מפני ששכבת השומן העבה מקשה עליהם לחצות את קו המשווה לאזור הצפוני, זאת משום שהם מעדיפים את המים החמים.