"ברגע שראיתי אותו ידעתי שמצאתי משהו מיוחד במינו": דייג מדרום אנגליה נדהם לגלות שתפס ברשתו סרטן נדיר במיוחד. בסדרת תמונות שהעלה לרשתות החברתיות, אפשר לראות את טום למבורן אוחז בידו לובסטר כחול מדהים ביופיו שמצא רק השבוע.

טום העלה את בעל החיים הנדיר ברשתו מול חופי קורנוול. הדייג בן ה-25 התייחס לתגלית בשיחה עם כתבים מקומיים ואמר שהוא מרגיש בר מזל. "זאת רק עונת הדיג השנייה בחיי", סיפר. "צילמתי כמה תמונות שלו ושלחתי לחברים. זאת הייתה הפתעה מאוד נעימה".

טום בסופו של דבר החזיר את הסרטן לים, אחרי שמדד אותו וראה שהוא קטן מדי בשביל למכור לרוכלים בשוק המקומי (שם דורשים שלובסטרים יהיו באורך של 30 ס"מ לפחות). מאוחר יותר, מומחים במדגרה הלאומית ללובסטרים בבריטניה סיפרו שהסיכויים למצוא לובסטר כחול עומדים על 1 ל-2 מיליון.

"זה מאוד נדיר ומאוד מעניין למצוא לובסטר כחול", סיפר בן מרשל, מפקח במדגרה הלאומית. "קשה מאוד למצוא את בעל החיים הזה בים בגלל שהצבע שלו הופך אותו לטרף קל. מהבחינה הזאת, המספרים שלהם מאוד מצומצמים בטבע".

זוהי לא הפעם הראשונה שדייג מוצא לובסטר נדיר מאוד. בספטמבר 2019, דייג אמריקאי מצא מול חופי צפון-מזרח המדינה לובסטר שחצי מגופו שחור והחצי השני כתום – ככל הנראה בגלל בעיית פיגמנטציה מולדת. על פי הסברות, הסיכויים למצוא סרטן כזה עומדים על 1 ל-50 מיליון. דרך אגב, גם אותו החזירו למים בסופו של דבר.