שוטרי משמר הגבול עצרו הבוקר חמישה מתושבי תל שבע שחשודים כי עסקו בציד בלתי חוקי של חיות בר. החשודים, בני אותה משפחה בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו אחרי שהעלו לרשת תיעוד ובו אפשר לראות אותם צדים צבאים ברחבי הנגב עם רכבי שטח וכלבי רוח.

הצבי הארץ ישראלי הוא בעל חיים מוגן הנמצא בסכנת הכחדה ואסור לצוד אותו. למרות זאת, ציידים בפזורה הבדואית נוהגים לצוד אותם ואת העופרים שלהם. בתיעוד מאותם מסעות ציד, אפשר לראות אותם משתמשים בכלבים מסוג סלוקי וטרקטורונים בשביל לתפוס את הצבאים – שבשרם נחשב למעדן מקומי.

 

לוחמי מג"ב הצליחו להתחקות אחר הציידים אחרי שאלו העלו לרשת תיעוד ובו אפשר לראות עופר מתנשם מרותק לרצפת מכונית. המבצע הושלם בסופו של דבר בעזרתם של פקחי רשות הטבע והגנים ואנשי היחידה למלחמה בטיקטוק במשטרת המחוז הדרומי.

לוחמי מג"ב פשטו על בתיהם של חמשת החשודים ועצרו אותם, בזמן שאחד החשודים התנגד למעצר ותקף לוחם. כמו כן, נתפסו ארבעה כלבי סלוקי ששימשו לצייד של הצבאים. על פי החשד, העצורים וציידים נוספים צדו עשרות צבאיים ועופרים בסיוע כלבי סלוקי.

"הם שיסו את הכלבים בצבי", טוענים גורמים במשטרה, "הם נהגו ברכב שטח ולכדו אותו כשהוא מותש לגמרי. אחר כך, הם פרסמו סרטון בטיקטוק שבו רואים את הכלבים נושכים את הצבי". כלבי הרוח הועברו מאוחר יותר לטיפולם של גורמים וטרינריים.