איחוד עם גורילה
איחוד משפחתי | צילום: REXMAILPIX

בתמונה אחת, שנויה במחלוקת, תינוקת בת שנה וחצי משחקת עם גורילה השוקל כ-135 קילוגרמים. ובתמונה אחרת, בחורה צעירה מחבקת את אותה הגורילה. הילדה הקטנה מהתמונה, שכעת כבר בת 25 היא טנסי אספינל, יכולה להעביר לנו שיעור במערכות יחסים עם בעלי חיים.

טנסי הוא בתו הבכורה של תומך שימור ודאגה לטבע בשם דמיאן אספינל. הגורילה איתה היא מתחבקת היא ג'לטה, אחד מבעלי החיים איתם שיחקה כשהייתה ילדה בפארק חיות הבר של המשפחה בקנט, אנגליה.

במהלך חיבוקם הם משפשפים את האף, ומרחרחים אחד את השניה בטקסיות המתאימה לבעלי חיים. זו הפעם הראשונה בה הם נפגשים לאחר שלא ראו זה את זו במשך 15 שנים, לאחר שג'לטה הוחזר לטבע בשנת 2002.

איחוד עם גורילה
חברי ילדות | צילום: REXMAILPIX

 האיחוד התרחש לפני כארבעה חודשים וכעת התיעוד יוצא אל אוויר העולם. טנסי ודמיאן נסעו אל יערות הגשם בגבון, במה שנראה כמו משימה בלתי אפשרית - למצוא את ג'לטה וגורילה נוסף בשם בימס. לאחר כמה שעות של חיפושים, לפתע זיהו הבת ואביה פרצופים מוכרים. למרות השנים הרבות שחלפו מאז נפגשו, הגורילות קיבלו את פני בני המשפחה בחיבוקים חמים.

איחוד עם גורילה
לא נפגשו 15 שנים | צילום: REXMAILPIX

 טנסי, כיום מעצבת תכשיטים, זוכרת בבהירות אותה ואת אחותה גדלות יחד עם הגורילות, "אחותי קלרי ואני שיחקנו לעתים קרובות עם ג'לטה ובימס. השניים האלה היו מאוד מיוחדים עבורנו, כמו בני משפחה". מאז שהייתה בת 10 לא ראתה את השניים, ולכן חששה מהמפגש, "לא ידעתי אם הם יזכרו אותי אחרי כל כך הרבה זמן... לכן זה היה מדהים לראות את המבטים העדינים שלהם כשנפגשנו. מיד הרגשתי בטוחה".

איחוד עם גורילה
כאילו דבר לא השתנה | צילום: REXMAILPIX

(מקור)