"מצאנו את הכביש לאטלנטיס": חוקרים שסיירו בקרקעית האוקיינוס השקט נדהמו לגלות מה שנראה כמו דרך עשויה מלבנים מלבניות. הממצא יוצא הדופן נחשף על ידי צוות אונית ה-Exploration Vessel Nautilus, במהלך סיור בהרים תת-ימיים ששוכנים צפונית לאיי הוואי.

חוקרים העלו סרטון של התגלית לחשבון היוטיוב של כלי השיט, תחת הכותרת: "לכו בשביל ב'שביל האבנים הצהובות' אל הממצאים הגאולוגים של רכס ליליאוקלמי" (אזכור לסרט הקלאסי "הקוסם מארץ עוץ", למי שלא הבין את הרפרנס).

הסרטון צולם על ידי גשושית של כלי השיט וברקע אפשר לשמוע את החוקרים ההמומים מגיבים לממצא הביזארי בקרקעית האוקיינוס. "שביל האבנים הצהובות?", שואל אחד החוקרים. בינתיים, חוקר אחר אומר: "אתם צוחקים עליי? זה מטורף".

בזמן שהממצא נראה מאוד לא שגרתי, מומחים מיהרו להבהיר שיש הסבר מדעי הגיוני ל"שביל הלבנים" בקרקעית האוקיינוס. בתיאור הסרטון, שנצפה מאז יותר ממיליון פעמים ביוטיוב, צוין כי אותן "לבנים" הן למעשה ראיה לפעילות וולקנית עתיקה באזור.

"בפסגת הר המצולה נוּטקה, צוות החוקרים מצאו מה שנראה כמו קרקעית אגם שהתייבש", נכתב בתיאור הסרטון. "הממצא זוהה מאז בתור היאלוקלאסטיט (אבן געשית)". מומחים סבורים שצורת הלבנים היא תוצאה של חשיפת פסגת ההר התת-ימי לטמפרטורות גבוהות ונמוכות במהלך התפרצויות וולקניות באזור.