תגלית נדירה בנהר בקמבודיה: דייג מקומי הצליח לתפוס ברשתו דג נדיר ששוקל כמו אריה בוגר. תמונות של בעל החיים האימתני עלו מאוחר יותר לרשתות החברתיות, שם הן הדהימו גולשים מרחבי העולם.

סין פיסת', פקח שמורות טבע מקומי, התייחס לתגלית בשיחה עם כתבים מקומיים ואמר שהדג נתפס לגמרי בטעות בנהר מקונג על ידי אחד הדייגים. מאוחר יותר, בעל החיים הנדיר זוהה בתור נקבת טריגון (חתול ים) ששוחה במים המתוקים של נהרות דרום-מזרח אסיה.

"אחרי שהדייג ראה שתפס ברשתו חתולת-ים ענקית, הוא התקשר לחבריו בכפר הסמוך כדי שיעזרו לו להוציא אותה החוצה", ציין פיסת'. "הוא ניסה למשוך אותה בכוחות עצמו, אבל היא צללה אל קרקעית הנהר יחד עם הרשת שלו". מאוחר יותר, הדייג יצר קשר עם פעילי פרויקט Wonders of Mekong שמתעדים ממצאים נדירים בנהר.

אורכה של הטריגון נמדד בכ-4 מטרים, כשזנבה בלבד נמדד ביותר מ-180 ס"מ. כמו כן, פעילי הפרויקט נדהמו לגלות גם שמשקלה עומד על 181 ק"ג. לאחר מכן, הם שחררו אותה בחזרה לנהר הגדול.

תושבי האזור התייחסו לבעל החיים העצום והבהירו שזו לא הפעם הראשונה שטריגון נמצא במי הנהר. למרות זאת, חתול ים מאסיבי כל כך מעולם לא נראה במקונג.

"יש המון טריגונים בנהר מקונג, במיוחד במחוז סיאם בוק", ציין פנג בואון, יו"ר קהילת הדייגים באזור. "למרות זאת, הגדולים ביותר שנתפסו עד עכשיו הגיעו למשקל של 40 ק"ג לכל היותר – ואת כולם שחררנו בחזרה למים".