תקרית יוצאת דופן בשמורת טבע במזרח הרחוק עוררה בהלה ציבורית קלה, אחרי שעלתה סברה שמדובר בסימן לאסון טבע מתקרב. זה קרה בפארק הלאומי סו-פה, מרכז טאיוואן, שם מדריך טיולים מקומי הבחין ב"נהר של מרבי רגליים" באורך של עשרות מטרים.

המדריך ראה את המאורע מרחוק בזמן טיול עם קבוצת תיירים וחשב בהתחלה שמדובר בעלים שנפלו מהעצים בעקבות הגשם החזק שירד באזור. עד מהרה, הוא הבחין שהעלים זזים ולמעשה מדובר באינספור מרבי רגליים ממין כלשהו. ה"נהר" נמדד באורך של כ-50 מטרים וברוחב של כ-4 מטרים.

בשיחה עם כתבים מקומיים, המדריך סיפר שיש לו 11 שנות ניסיון בתחום והוא מעולם לא נתקל בתופעה כזו באזור. לדבריו, חברי הקבוצה שהיו איתו באותו זמן הצטמררו מהמחזה הביזארי והתעקשו מאותו רגע ללכת רק על שבילי החצץ בפארק.

המדריך העלה תיעוד של התקרית לחשבון היוטיוב שלו, תחת הכותרת: "אם אתם סובלים מטריפופוביה (חשש או סלידה מאשכולות של חורים קטנים, בליטות או דפוסים), אל תצפו בזה". הסרטון הפך מאז לוויראלי עם עשרות אלפי צפיות. בהיעדר הסבר להגירה ההמונית של מרבי הרגליים, עלתה סברה שמדובר בסימן מקדים לרעידת אדמה. בעקבות זאת, הנהלת הפארק הלאומי סו-פה מיהרו לפרסם התייחסות לעניין בתקווה להרגיע את הרוחות.

הנהלת הפארק התנצלה על הבהלה שהסרטון גרם והרגיעו את תושבי האזור שמדובר בתופעה טבעית לחלוטין. להערכתם, ההגירה ההמונית שתועדה על ידי המדריך ככל הנראה קרתה בתגובה לאירועי מזג אוויר שפקדו את האזור לאחרונה.