חייו של אליגטור אמריקאי אינם פשוטים – ובמיוחד אם אתה מתעורר משנת החורף שלך מפוצץ בהורמונים. לאחרונה, עובדים בפארק הזוחלים האוסטרלי בסומרסבי, מדינת ניו סאות' וויילס, נאלצו להפריד את אחד התנינים שלהם כי הוא היה אגרסיבי מדי עם שאר הטורפים במתחם. הבעיה? ובכן, הוא בין התנינים הגדולים בגן החיות.

בסרטון שעלה לחשבון היוטיוב של גן החיות, הפקח דן מסביר ש"קניה", אליגטור אמריקאי ששוקל קרוב ל-350 ק"ג, התעורר משנת החורף שלו היישר אל עונת הייחום כשהוא מלא בטסטוסטרון ואגרסיבי במיוחד. לטענתו, התיאבון המיני של התנין גרם לו להשתולל ולעורר אימה במתחם.

"הוא הפך לבעייתי מאוד", הסביר הפקח האוסטרלי. "הוא תקף אליגטורים אחרים ואפילו איים על עובדי המקום. אז היום, התוכנית שלנו היא להיכנס פנימה, לתפוס את קניה ולהוציא אותו כדי שהוא יוכל לשבת קצת בצד".

בהמשך הסרטון דן נראה מתדרך את שאר העובדים. הוא מסביר להם את הסכנות במשימתם ומדגיש ש"קניה יכול להוריד לכם את הזרוע בקלות". חברי הצוות נכנסים למתחם כדי לתפוס את הלסת העליונה של האליגטור עם לאסו ולגרור אותו מחוץ למים – ואז מגיע החלק המופרע באמת.

"ג'ייק עכשיו הולך לקפוץ לו על הגב", מסביר דן לפני ששישה אנשים קופצים על הטורף האימתני ומונעים ממנו לזוז. שני פקחים נוספים אז סוגרים לקניה את הלסת עם נייר דבק, בזמן שפקחים אחרים מוודאים שאף אליגטור בסביבה לא מנסה להתקדם. עד מהרה, הם משחררים את הטורף במתחם נפרד שזכה לכינוי: "בית הסוהר לתנינים".

"אין שום דבר קל במשימות שינוע של אליגטורים", מוסיף דן. "זה היה ממש קשה. למרות זאת, הצלחנו להעביר את קניה לאזור מאחור ושם הוא יבלה את החודשיים הקרובים. ברגע שהוא יירגע מעט, אנחנו נחזיר אותו ללגונה עם שאר חבריו". אנחנו בינתיים נחזיק לו אצבעות.