תושבת דרום ארה"ב התעוררה בבוקר ונחרדה לגלות את השפעות גל הקור העז שפוקד את טקסס. בסדרת סרטונים שפרסמה בחשבון הטיק טוק שלה, המשתמשת תיעדה איך אקווריום הדגים בביתה קפא בין לילה אחרי שהטמפרטורות צנחו מתחת לאפס.

"ככה זה מרגיש לחיות כרגע בטקסס", כתבה בסרטון. "אני פשוט המומה". בתיעוד אפשר לראות את שכבות הקרח הדקות שנוצרו על פני המים ודפנות האקווריום. המשתמשת הוסיפה: "אלוהים, תראו את אקווריום הדגים של הבת שלי. כן, הדג הזה מת".

הפוסט עלה רק לפני יומיים וכבר גרף יותר מ-32 מיליון צפיות. בעקבות הוויראליות של הפוסט, היא מיהרה לעדכן שהיא הצליחה בסופו של דבר להפשיר את המים אחרי שהכניסה למיכל תרמוסטט. למרות זאת, הדג ששחה במיכל לא שרד את התקרית.

@ray.k13

literally in shock! wow. ##texaswinter ##texas ##snowstorm2021 ##twomoms ##ohno

♬ Oh No - Kreepa

הסרטון הביזארי הוא רק עדות אחת לגל הקור הקיצוני שפוקד את טקסס בשבוע האחרון, שם נמדדו טמפרטורות של 18- מעלות – הכי קר שנמדד באזור מזה שלושה עשורים. מעבר לזה, נמדדו טמפרטורות נמוכות באופן קיצוני גם במדינת טנסי, קנטקי, לואיזיאנה ואפילו צפון-מזרח מקסיקו – שם אחד התושבים אפילו מצא חתול קפוא על אחד העצים בעיר מונטריי.

בשירות מזג האוויר הלאומי (NWS) התייחסו למצב והודיעו כי חלה אזהרת סופות על יותר מ-150 מיליון תושבים ברחבי ארה"ב. לפי הנתונים שלהם נכון ליום שלישי האחרון, יותר מ-73% משטח המדינה מכוסה כעת בשלג. בינתיים, אנשי יחידות החילוץ וההצלה מבקשים מהתושבים להישאר בבתיהם.

"המקום הכי בטוח כרגע הוא הבית שלכם – אפילו אם אין לכם חשמל", אמר פרנסיסקו סנצ'ז, מפקד יחידת החילוץ של מחוז האריס, טקסס. "לפי התחזיות, המצב עומד להיות גרוע יותר לפני שהוא יהיה טוב יותר. לצערי, לא צפויה להיות התחממות לפני סוף השבוע".