בהלה בחלקה המערבי של מדינת אלסקה, שם המכון הגיאולוגי דיווח על רעידת אדמה משמעותית שהתרחשה כמה עשרות ק"מ מחופה של העיר פריוויל, חצי האי אלסקה. על פי הממצאים, מדובר ברעידת אדמה משמעותית בעוצמה 8.2M שארעה ביום רביעי, בשעה 22:15, 91 ק"מ מקו החוף של חצי האי אלסקה.

מהמכון הגיאולוגי נמסר שהאמצעים שלהם זיהו שמדובר ברעידת אדמה שטחית, כלומר שהיא התחוללה בעומק של עד 70 ק"מ מתחת לפני האדמה. בעקבות האירוע, נמדדו עוד שתי רעידות אדמה קלות יותר בסביבה, אחת נמדדה בעוצמת 5.2M והשנייה בעוצמת 6.2M.

בעקבות התקרית פורסמו אזהרות צונאמי באזורים שונים ברחבי המדינה, כולל בדרום אלסקה, אזור חצי האי אלסקה וגם באזור האיים האלאוטיים – ששוכנים דרומית לחצי האי אלסקה.

בעיר קודיאק, ששוכנת באי קודיאק, מול חופה הדרומי של אלסקה, הרשויות המליצו לתושבים המקומיים להתפנות לאזורים גבוהים יותר מבעוד מועד והוסיפו שהפכו את בית הספר התיכון למוקד פינוי בשעת חירום.

אלסקה היא לא המדינה היחידה בארה"ב שנכנסה לכוננות צונאמי בעקבות רעידת האדמה. גם במדינת הוואי הזהירו את התושבים מפני המצב, אם כי כרגע לא ננקטו צעדים משמעותיים מצד הרשויות המקומיות. בינתיים, מדינות אחרות בחופה המערבי של ארה"ב, וגם אזורים שונים במערב קנדה, בוחנים את המצב ונערכים בהתאם.