אישה צעירה נהרגה בתאונת רכבת קטלנית במרכז מקסיקו אחרי שהיא ניסתה לצלם סלפי עם רכבת ישנה. התקרית אירעה בעיירה נופאלה דה ויז'גראן (Nopala de Villagran), שנמצאת כ-100 ק"מ צפונית-מערבית למקסיקו סיטי, שם תושבי האזור חגגו את בואה של "הקיסרית" – רכבת קיטור שפועלת מאז 1930.

עובר אורח תיעד את התאונה הקטלנית בטלפון הנייד שלו. בסרטון אפשר לראות כמה אנשים אחרים עומדים על הגדודית במרחק יריקה מהפסים. ברקע שומעים מישהו צועק לנוכחים לשמור מרחק מכלי התחבורה. האישה – שזוהתה מאז בתור דולצ'ה אלונדרה גרסיה הרננדז (25) – כורעת סמוך למסילה, כשבנה צמוד אליה, ומנסה לצלם סלפי עם הרכבת הישנה. לפתע, היא נפגעת בראשה על ידי אחת הבוכנות ומתמוטטת על הארץ.

עדי ראיה סיפרו לכלי התקשורת במקסיקו שהרננדז נשמעה אומרת לבנה הקטן לשמור מרחק מהרכבת, רגעים ספורים לפני שהיא בעצמה נפגעה. למרבה המזל, הילד לא נפגע בתקרית. הנוכחים הזעיקו אמבולנס לזירה וצוות רפואי קבע את מותה במקום. לפי ההערכות, בת ה-25 מתה באופן מידי בעקבות הפגיעה.

"הקיסרית": רכבת יחידה מסוגה

רבים הגיעו מרחבי מקסיקו כדי לצפות ברכבת הנדירה בנסיעת הראווה שלה. "הקיסרית" (או בשמה המלא: Canadian Pacific 2816) נבנתה במונטריאול בחורף של 1930 והיא נחשבת כלי תחבורה יחיד מסוגו. מדובר ברכבת הקיטור מדגם H1b 4-6-4 Hudson היחידה שמסוגלת לנסוע כיום.

"הקיסרית" לא הייתה בשימוש מהאביב של 2012 עד חודש אפריל האחרון, אז היא יצאה לנסיעת ראווה ברחבי יבשת אמריקה הצפונית – מקלגרי (קנדה) ועד מקסיקו סיטי. היא צפויה לסיים את נסיעתה בבירה המקסיקנית ב-7 ביוני.

הרכבת הישנה המשיכה בנסיעתה כמתוכנת, למרות התאונה הקטלנית בנופאלה דה ויז'גראן. בעקבות התקרית, הרשויות המקומיות הזכירו לתושבי האזור לשמור מרחק של 10 מטרים לפחות מכלי התחבורה, בתקווה למנוע תאונות נוספות.

במידה ואתם רוצים לצפות בסרטון התאונה, לחצו כאן. אזהרה: התיעוד קשה לצפייה.