קווקה (או קואקה), היא חיית כיס בגודל של כחתול, ואחת לכמה שנים תמונות שלה מציפות את הרשת בגלים וגורמות לרבים בעולם לתהות האם ייתכן שמדובר בכלל בפוטושופ. למה? כי פשוט לא הגיוני שהדבר החמוד הזה אמיתי - אבל הוא לגמרי כן.

הסיבה היחידה שאנחנו פחות מודעים לקיומה, זה כי את החיה המתוקה הזו אפשר למצוא בחלקים מאוד קטנים ומצמוצמים בחופי אוסטרליה. למעשה, רק בסביבות 2015 שותפו לראשונה תמונות של החיה ברשת על ידי תיירים בעולם שהופתעו ממראה החיה הזו ופרסמו צילומי סלפי איתה. היא כונתה מיד "החיה השמחה בעולם".

View this post on Instagram

A post shared by beatysee (@beatysee) on

View this post on Instagram

A post shared by Sonja und Ronny Reiseblog (@sonnyundronny) on

בתחילת מרץ החל עוד גל של הפצת תמונות של החיה הזו, ברמה כזו שגולשים החלו להציף את אתר snopes - העוסק בטיפול בפייק ניוז, בשאלות על אמיתות קיומה של החיה. באתר כמובן מיהרו לאשר את הדברים אבל גם להזכיר שזה שהחיה נראית כאילו היא מפזרת חיוכים לכל עבר בלי הפסקה, לא אומר שהיא באמת שמחה או מרוצה בכל רגע נתון. המציאות הפשוטה היא שמבנה הפה של הקווקה גורם לאשליית החיוך המתוק.

אגב, בעוד שהחיה נחשבת - עם או בלי חיוך - לידידותית לרוב כלפי בני אדם, תועדו לא מעט מקרים בהם תיירים שהצטלמו עם החיה הזו זכו בתגובה לנשיכות לא נעימות. אז חמודה חמודה - אבל מרחוק.

View this post on Instagram

A post shared by quokka (@quokkadailyshow) on

View this post on Instagram

A post shared by Quokka's lovers♥️♥️♥️♥️ (@quokka.del.bosco) on

View this post on Instagram

A post shared by Crystal (@crystal.m.lee) on

אם בא לכם להפוך את היום הזה למושלם באמת, חפשו את ההאשטג של החיה (quokka) באינסטגרם, אתם לא תתחרטו.