אחד הנמרים בגן החיות של פארק פנצ'יהואה במחוז סצ'ואן, סין, הפך לאחרונה לסנסציה אחרי שתמונות וסרטונים שלו הופצו ברשת. הנמר, שנמצא בגן החיות מאז 2010 וסובל מעודף משקל, קיבל במהרה את הכינוי "הגרסה הסינית של בנג'מין קלוהאושר", כלומר הנמר השמן מסרט האנימציה "זוטרופוליס".

תיעוד של בעל החיים גרר לא מעט תגובות מעליבות מהגולשים, חלקם לעגו למראה החיצוני שלו וטענו שהוא נראה יותר כמו כלב ים מאשר נמר. בינתיים, אחרים התייחסו למקרה יותר ברצינות והביעו דאגה לגבי מצבו הבריאותי ורווחתו הכללית של בעל החיים. "תמונות עצובות", כתב אחד הגולשים. "אפילו עצובות מאוד".

@peoplesdaily_renminribao A #leopard from a zoo in Panzhihua, Southwest China's #Sichuan Province has recently gained viral attention due to its overweight. The leopard's resemblance to Officer Clawhauser, the doughnut-loving leopard police officer from the animated movie "#Zootopia ♬ original sound - People's Daily 人民日报

גורמים רשמיים מגן החיות התייחסו לעניין בהודעה לתקשורת וטענו כי גילו של בעל החיים ומתחם המחייה המוגבל שלו גרמו למשקלו העודף. גילם הממוצע של נמרים בטבע נע בין 12-17 שנים – ועד 23 שנים בשבי – ומשקלם עומד על כ-30 ק"ג. קלוהאושר הסיני בן 16, גיל ששווה ערך לשנות ה-70 בשנות אדם, ולא ברור בדיוק מה משקלו. אולם, יש המעריכים שהוא שוקל לפחות פי 2 מהנמר הממוצע. בגן החיות ציינו שהנמר עובר בדיקות סדירות וכי אף שהוא שמן, הוא במצב בריאותי טוב.

זו לא הפעם הראשונה שמשקלו של הנמר עולה לכותרות בסין. תמונותיו גרמו לביקורת כבר בעבר ובעקבות זאת, גן החיות הוציא הצהרה והבטיח לבצע שורת שינויים בתזונה שלו כדי שירד למשקלו התקין. כמו כן, הם הוסיפו כי בכוונתם לוודא שבעל החיים מקפיד לבצע פעילות גופנית. למרות זאת, הם הודיעו לאחרונה כי היוזמה נכשלה "כישלון חרוץ".

בהנהלת גן החיות הודיעו כי הם "הגדילו את שטח המחייה של הנמר ושינו את התפריט היומי שלו". אף על פי כן, בעל החיים לא הצליח להשיל אפילו גרם אחד ממשקלו. לאחר התייעצות עם מומחים, הם טענו, הוחלט כי הוא מבוגר מדי בשביל לשנות את ההרגלים שלו ושהדבר הטוב ביותר הוא לתת להישאר כפי שהוא: "הכל בסדר כל עוד הוא בריא ומאושר", הם אמרו.