תכננתם טיול ליום השבתון מחר? יכול להיות שתאלצו לבטל, לשנות יעד או לדחות אותו לשעות אחר הצהריים. מחר צפוי החל משעות הבוקר גשם מקומי מאזור הצפון הארץ והרי המרכז ועד לצפון הנגב, כולל סופות רעמים ורוחות מזרחיות ערות שינשבו בעוצמות של עד 45 קמ"ש בצפון הארץ. בנחלי המזרח קיים חשש לשטפונות.

>> לאן לצאת לטייל מחר: כל המסלולים המומלצים ליום הבחירות

על פי חזאי מטאו טק ליאור סודרי, הגשמים הראשונים צפויים להתחיל בסביבות 11:00 ולהימשך עד לשעה 18:00. "האזורים בהם צפוי גשם זה הרי המרכז והצפון, אבל לא צפון הקלאסי. כלומר, לא חיפה, אלא יותר הגליל העליון ורמת הגולן – צפון-מזרח הארץ. במקביל, יירד גשם גם במדבר יהודה, ים המלח וצפון הערבה, ולכן יש חשש לשיטפונות. באזור גוש דן הסיכוי לגשם נמוך. אם כן, זה יהיה גשם קל. לא משהו שיכול להרוס את היום".

הטמפרטורות החזויות: 13-7 מעלות בצפת, 19-13 בחיפה, 19-11 בת"א, 15-9 בירושלים, 19-10 בב"ש ו-15-24 מעלות באילת.

קלפי. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
"האזורים בהם צפוי גשם זה הרי המרכז והצפון, אבל לא צפון הקלאסי| | צילום: shutterstock

ביום רביעי יהיה מעונן חלקית עד בהיר ותחול עליה קלה בטמפרטורות. במהלך הלילה הרוחות המזרחיות יתחזקו. בחמישי יהיה בהיר עד מעונן חלקית ויבש, עם רוחות מזרחיות חזקות שיימשכו עד שישי – אז תהיה עליה נוספת בטמפרטורות.

"בימי חמישי ושישי צפויה עליה בטמפרטורות, אבל לא משהו יוצא דופן. אולי כמה מעלות מעל הממוצע לעונה", מוסיף סודרי. "במקביל ינשבו ברוב חלקי הארץ רוחות מזרחיות חזקות שיגיעו לעוצמות של עד 70 קמ"ש. האזורים בהם ינשבו הרוחות החזקות ביותר צפויים להיות הרי המרכז, הגליל והגולן, השפלה וצפון הנגב. כמו כן, הרוחות ילוו גם עם לחות נמוכה".

בשבת צפוי להיות מעונן חלקית ותחול ירידה בטמפרטורות. בצפון הארץ ובמרכזה עשוי להיות גשם מקומי. "מבחינת השינויים במזג האוויר, אפשר לומר שאנחנו סופית באביב", מסכם החזאי.

>>פרטים נוספים על התחזית וכל מידע נוסף ומקיף על מזג האוויר ניתן למצוא באתר מטאו-טק