הסטודנטים מהפקולטה ללימודי חקלאות באוניברסיטת דארטמות' נרגשים (או אולי בעצם מבוהלים, תכף תבינו) לקראת ליל כל הקדושים הקרב מסיבה מיוחדת במינה. על פי הדיווחים של אתר ה-Huffington Post, ב-31 לאוקטובר עתיד לפרוח אצלם בחממות פרח נדיר מסוג לוף ענק, אשר ידוע גם בכינויו "פרח הגוויה" – ואם שמו לא הסגיר את המאפיין הבולט ביותר שלו, אז מדובר בפרח עם ריח ייחודי מאוד.

מוגדר בתור אחד הפרחים הנדירים בעולם, לוף ענק גדל באופן טבעי רק ביערות הגשם של אינדונזיה. הוא יכול לגדול לגובה של כמה מטרים ולהיקף של מטר אחד. מעבר לזה, הוא מדיף צחנה מזעזעת שהיא בלתי נסבלת, מסתבר. צחנת הפריחה של הפרח לרוב מתוארת בתור שילוב בין בשר רקוב, נבלה סרוחה וחיתולים משומשים. הפעם האחרונה שהפרח הספציפי הזה פרח הייתה בשנת 2016. היות והוא עתיד לפרוח ביום שישי הקרוב, הסטודנטים של הפקולטה קישטו אותו במיוחד באווירת החג.

קים דלונג, המנהל של החממה, התייחס לפריחתו של "פרח הגוויה" הנדיר ביום שישי ואמר: "ככל שהצמח מבוגר יותר, כך הוא יפרח לעיתים תכופות יותר". דלונג הוסיף כי הפרח, אשר מוכר בחממה בשם מורפי, גדל באופן משמעותי מאז הפריחה האחרונה שלו לפני כשנתיים. על פי המעקבים בחממה, הפרח מגיע כיום לגובה של כ-3 מטרים וכמעט נוגע בגג החממה.

לוף ענק מפיץ את ריחו המצחין בשביל למשוך חרקים שונים (במיוחד זבובים וחיפושיות) למטרות האבקה. מורפי חגג השנה 15 שנים והוא יחסית צעיר לעומת "פרחי גוויות" אחרים ברחבי העולם. על פי הדיווחים, ישנו לוף ענק בגנים הבוטניים של בזל, שוויץ, שהוא בן יותר מ-70 שנה.

לאור המאורע החגיגי, נציגי הפקולטה ועובדי החממה הזמינו את התושבים המקומיים לבוא לחממה ולצפות בתפרחת הנדירה של הצמח. כמו כן, אלו מכם שלא יהיו במדינת ניו המפשייר בשבוע הקרוב יכולים לצפות במאורע באמצעות שידורי הסטרימינג של הפקולטה – אשר יתעדו את המאורע בשידור חי ברשת. כך תוכלו ליהנות מהפריחה המלבבת ולחסוך את הריח המזעזע.