גור ניבתן יתום צריך 24 שעות של ליטופים כדי לשרוד, כך לפי מומחים מאלסקה. הגור, שזוהה בתור ניבתן פסיפי, נמצא כ-6.5 ק"מ מקו החוף הצפוני של אלסקה על ידי עובדים של חברת הנפט ConocoPhillips Alaska. לפי הפרסומים בכלי התקשורת האמריקאים, טכנאים של החברה המתינו במקום במשך זמן רב ואימו של הגור לא הגיעה. על כן, הם החליטו לפנות אותו מהאזור ולמסור אותו למומחים בתקווה שחייו יינצלו.

הניבתן הפסיפי נפוץ בימים הארקטיים, כולל ים בופור (צפונית לאלסקה), ים ברינג וים צ'וקצ'י. גורי ניבתן חיים צמוד לאימהותיהם במשך השנתיים הראשונות של חייהם ולא מסוגלים לשרוד לבדם.

הגור פונה באמצעות מטוס של חברת ConocoPhillips Alaska למרכז חיות הים של אלסקה – מכון מחקר ללא מטרות רווח ואקווריום ציבורי – בעיר סיוורד. הוא אובחן במקום כסובל מהתייבשות ומזיהום. מאז הגעתו, אנשי הצוות מטפלים בו סביב השעון ומדמים את היחס שהוא היה מקבל מאימו.

דוברות מרכז חיות הים ציינו בהודעה לתקשורת שלהערכתם הגור בסך הכל בן חודש. בהמשך הם הוסיפו שאנשי הצוות עובדים במשמרות כדי ללטף את הגור ללא הפסקה – פעולה שמסייעת להתפתחות שלו – ולהאכיל אותו כל 3 שעות עם פורמולה.

מחברת ConocoPhillips Alaska נמסר כי הגור נמצא בטונדרה הארקטית סמוך לשביל שנוצר על ידי ניבתן אחר. נכון לעכשיו עדיין לא ברור איך הוא הגיע רחוק כל כך מקו החוף. הניבתן הצעיר – שעדיין לא קיבל שם – הוא אחד מבין 10 ניבתנים שהועברו לשיקום במרכז לחיות הים מאז שלהי שנות ה-90.