ויל מיילס, בן 26 מדרום-מערב אנגליה, יצא לטייל בחופי מחוז דבון ונדהם לגלות את "תולעת החול" מהסרט "חולית". בשיחה עם סוכנות הידיעות "פן ניוז", הוא סיפר שעשה את דרכו הביתה דרך החוף אחרי שסיים משמרת במקום העבודה שלו. לפתע, הוא ראה את בעל החיים המסתורי שנשטף ממעמקי תעלת לה מאנש.

"היא נראתה כמו עלוקה ענקית עם מלא שיניים חדות", סיפר מיילס. "אי אפשר היה לפספס אותה. היא שכבה על החול סמוך לקו המים". בהמשך, הוא ציין שהאורך של בעל החיים הגיע לכ-80 ס"מ. "זה היה בערך בגודל של ילד בן שנתיים", ציין בן ה-26. מאוחר יותר, הוא צילם את היצור הימי והעלה את התיעוד לפייסבוק, בתקווה שגולשים אחרים יוכלו לזהות במה מדובר.

התמונה גרפה עשרות תגובות מהגולשים, רבים מהם באמת טענו שיש דמיון ליצור הבלהות מסרטי "חולית". "לא מזמן ראיתי את הסרט הזה ולא יכולתי שלא לחשוב על תולעת החול", כתב אחד הגולשים. "מה שלא תעשה, אל תשתה את המים הכחולים שיוצאים ממנה", כתב אחד אחר. אחרים טענו שמדובר בבעל חיים מוכר שנפוץ באוקיינוס האטלנטי. "זה צמד ים", כתב אחד הגולשים. "זה טפיל שנצמד לדגים ומוצץ להם את הדם".

צָמַד הים (Sea Lamprey) חי באוקיינוס האטלנטי ויכול להגיע לאורך של יותר מ-120 ס"מ. לבעל החיים יש פה עגול עם עשרות שיניים מעוקלות, בהן הוא משתמש כדי להיצמד לפונדקאי שלו ולמצוץ את דמו. הצמדים הם נחשבים טורפים ובדרך כלל תוקפים דגים אחרים. אולם, היו בעבר מקרים שהם נצמדו לבני אדם ששחו בקרבתם. למרבה המזל, נשיכה של צמדים אינה מסוכנת או ארסית – היא סתם כואבת.