לאחר שנלכדה ברשת דייגים במהלך הלילה, גופת דולפין באורך מטר וחצי נסחפה לעבר חוף הסלע בבת-ים והתגלתה בבוקר. רוני זיו, צוללן ופעיל רשות הטבע והגנים הגיע הבוקר למקום על מנת לאמת את הדיווח שהתקבל במהלך הלילה.

לפי הדיווח מרשות הטבע, קבוצת דייגים זרקה רשתות לים במהלך הלילה וכשהגיעו לאסוף את השלל לפנות בוקר, גילו שגם דולפין נתפס ברשת. בשלב הזה הם דיווחו על כך לרשות ושחררו את היונק בחזרה למים, שנסחף לחוף עד הבוקר. הרשות בינתיים שלחה את זיו, אחד המתנדבים שלה, למקום.

"בתור הנציג הבת ימי קיבלתי את הקריאה, וניגשתי לבדוק את המיקום המדויק", מספר זיו ל-mako על התקרית המצערת, "דולפין היא חיה שצריכה לעלות לקחת אוויר, ובגלל שהוא נתפס ברשת הוא נשאר בלי חמצן ומת".

לפי זיו, על גופתו של הדולפין אפשר היה לראות סימני פציעה מהרשת: "זה מראה מזעזע ומרגיז מאוד. לראות דבר כזה גדול ויפה - עושה צמרמורת ופשוט סתם מוות מיותר. השאיפה שלי להקים רשות טבע ימי שתדאג לאסור שימוש ברשתות דייג".

דולפין בבת ים (צילום: רוני זיו)
גופת הדולפין שנסחפה הבוקר לחוף בבת ים | צילום: רוני זיו
דולפין בבת ים (צילום: רוני זיו)
ניתן לראות את סימני המאבק עם הרשת על הגופה | צילום: רוני זיו

זו הפעם הראשונה שמשהו בסגנון קורה בחוף בבת ים?
"בת ים זו הפעם הראשונה שזה קורה עם דולפין, זה קרה בעבר עם צבי ים, אבל היו בארץ כבר מקרים כאלו בחיפה ואשקלון ודולפין. לפעמים זה רשתות דייג ולפעמים פגיע במנוע של סירה. זה קורה לא מעט, לצערי".

זיו, שמספר שמאז הילדות יש לו שאיפה להפוך את חוף הסלע בבת ים לשמורת טבע, מצליח להישאר אופטימי בדרך מסוימת: "אולי הדבר המצער הזה, יגע וירגש אנשים, וזה אולי יביא לשינוי. רשתות דייג הן נוראיות, הן לוקחים איתם כל דבר מהקרקעית ופשוט הדייגים הורסים ככה את כל הים".