30 בני אדם וביניהם נערה בת 13 נפצעו במתקפה מעוררת אימה של דגי פיראנה בנהר בארגנטינה. הנערה שננשכה על ידי הדג הטורף איבדה את הבוהן שלה והובהלה לניתוח חירום בבית החולים, שם השתילו לה עור על האזור שנפגע. בארגנטינה אסרו על כניסה לנהר על רקע האירועים הקשים. אירוע דומה התרחש בחג המולד של שנת 2013, אז נפצעו 60 מתרחצים באותו נהר, ומאותו סוג של פיראנה. 

הנהר הפופולרי שבו התרחשה התקיפה נקרא לגונת ספטובל. האגם שוכן בצידי ארגנטינה, הוא נמצא כ-300 ק"מ מבאונוס איירס הבירה. המצילים הזעיקו מיד כוחות ההצלה, כדי שיסייעו לאלו שנפצעו באורח קשה. כל זאת תוך כדי שהם קוראים לאנשים שהמשיכו בשחייה לצאת מהמים.

לדבריו של סרג'יו ברארדי, נציג איגוד המצילים המקומי, הסיבה להתקפה היא טמפרטורת המים שהפכה לגבוהה במיוחד, יחד עם מפלס המים שהולך ויורד. אך ישנה סברה נוספת, לפיה הפסולת הרבה שהושארה במים הביאה את הדגים למקום. הדג שלו מיוחסת התקיפה הוא "בן דוד" של דג הפיראנה, והוא נקרא פאלומטס.  

 תמונות קשות לצפייה

 תמונות קשות לצפייה

"כשהמצילים ראו שאחד הרוחצים ננשך, הם הורו אוטומטית לשאר האנשים לצאת מהמים. כנראה שהפעולה הזאת לא הייתה יעילה מספיק בגלל כמות האנשים באזור", אמר ברארדי. "רצנו למים כדי להתמודד עם כל עשרות הפצועים בו זמנית. דגי הפיראנה חיים בלהקות ולכן גם התקיפה היא משותפת. חשוב מאוד לציית להוראות המצילים, בעיקר בקרב משפחות עם ילדים. עכשיו ראינו מה הנזק שהדגים האלה יכולים לעשות".