בצילומים מקרקעית האוקיינוס נראים צוללנים מחפשים אחר חלקי הריסות מהטיסה האינדונזית שהתרסקה לפני יומיים עם 62 נוסעים על סיפונה.

צוללני חיל הים האינדונזי שסורקים את הזירה, הגיעו למיקום המדויק של ההתרסקות על פי נתונים שהספיקו לקבל שניות לפני האסון. בין החפצים וחלקי ההריסות שנמצאו אותר תרמיל גב של מארוול – שהיה שייך לאחד הילדים שהיו על המטוס. עם סיכוי אפסי למצוא ניצולים, הרשויות הודיעו כי יינתן דגש על איתור והשבת גופותיהם של הקורבנות.

התרסקות המטוס האינדונזי (צילום: Anadolu Agency via Getty Images)
תיק של ילד שאותר | צילום: Anadolu Agency via Getty Images

"ככל שנוכל למצוא קורבנות מהר יותר, כך יהיה יותר טוב", אמר מנהל מבצע החיפוש וההצלה. הוא הסביר לכלי תקשורת מקומיים כי מבצע החיפושים המורכב, שכולל גם זיהוי של שרידי הגופות, כולל 2,600 אנשי צוות, 53 ספינות ומעקב אווירי צמוד. נורקאהיו אוטומו, חוקר הוועדה הלאומית לבטיחות תחבורה באינדונזיה, אמר לרויטרס כי ייתכן שהמטוס היה שלם לפני שפגע במים, מאחר שנראה שהפסולת התפזרה באזור צפוף יחסית מתחת למים.

מטוס נעלם באינדונזיה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

מטוס הבואינג 737-500 שיצא לטיסת פנים מג'קארטה, בירת אינדונזיה, לעיר פונטיאנאק שנמצאת במרחק של כ-740 ק"מ, נעלם ממסכי הרדאר 4 דקות לאחר ההמראה והתרסק לים. זהו אינו אירוע ההתרסקות האווירית הגדול הראשון באינדונזיה. כזכור, ב-2018 התרסק מטוס חברת הלואו-קוסט המקומית "ליון אייר" – אסון שגבה את חייהם של 189 נוסעים ואנשי צוות.