יובל למוזיאון ישראל, המוזיאון המחודש (צילום: אלבטרוס)
למזל כל המעורבים לא נגרם נזק בלתי הפיך. מוזיאון ישראל | צילום: אלבטרוס

שבוע לא מוצלח למוזיאונים בעולם. לאחר הדיווח מטאיוואן על הילד שהרס ציור בשווי מיליון וחצי דולרים, מגיע הדיווח על מקרה בירושלים, בו ילדה שברה כלי זכוכית מלפני 2,000 שנה.

המקרה הלא שיגרתי התרחש ביום ראשון בשעות הצהריים, כאשר ילדה ביקרה באחד מאגפי מוזיאון ישראל יחד עם בני משפחתה. מדובר באגף שבו מתקיימת תערוכה שבה מוצגים פריטים יקרי ערך ונדירים מתקופת האימפריות הרומית, התקופה הביזנטית ומצרים העתיקה, השייכים לאוסף פרטי של בני הזוג רוברט ורנה בלפר מניו-יורק. שווים הכולל של הפריטים נאמד במיליוני דולרים, וחלקם מתוארך מלפני כ-3,500 שנה.

ברחבי המוזיאון תלויים שלטים המזהירים את הציבור שלא לגעת בחפצי האמנות, ועובדי המוזיאון מסיירים באגפים כדי לדאוג שהמבקרים לא יפגעו בפריטים היקרים. למרות זאת, בעיצומו של הסיור, הילדה התקרבה לוויטרינה, ונשענה על חלקה למשך כמה שניות.

לרוע המזל, כתוצאה מכך תחתית של כלי זכוכית מלפני כ-2000 שנה נשברה. העובדים דיווחו על המקרה להנהלה, והכלי השבור נלקח לתיקון מידי במעבדות מיוחדות של המוזיאון במטרה לשחזר אותו מחדש.

הנהלת המוזיאון עדכנה בעניין את תורמי האוסף והרגיעו אותם שהפריט המתוקן יהיה במצב טוב יותר ממצבו הקודם, שכן בעבר היה בו שבר ישן שתוקן. ואכן, הפריט תוקן והוחזר לתצוגה באיכות טובה יותר כך שלא ניתן לראות בכלל את השבר והסדקים.

גורם במוזיאון ישראל טוען, שמדובר באירוע די נדיר. בנוסף, במוזיאון מבקשים מציבור המבקרים לנקוט במשנה זהירות, ליהנות מהסיור באגפים ולהשתדל שלא לגעת בפריטים העתיקים והיקרים.