שנתיים לאחר מותה המסתורי של שינייד מקנמרה, אוסטרלית בת 20 שגופתה נמצאה מול חופי יוון כשחבל כרוך סביב צווארה, סימני שאלה חדשים מרחפים סביב הפרשה.

מקנמרה הייתה בלוגרית לייף סטייל מסידני, שהתארחה ביאכטה של המיליארדר המקסיקני אלברטו ביירס מול האי היווני קפלוניה. בדיווחים על מותה הפתאומי, צוין כי סירה חולפת מצאה את גופתה תלויה מסיפון היאכטה, משם היא נלקחה לבית החולים באתונה בו נקבע מותה. עוד פורסם כי ביירס שב למקסיקו לפני המקרה, וכי למרות הנסיבות הביזאריות בהן נמצאה - סיבת מותה נקבעה כהתאבדות.

בעוד שאלות רבות נותרו פתוחות, הרשויות ביוון פרסמו מידע חדש על החקירה, ממנו עולה כי כלי השייט המפואר שמוערך בכ-200 מיליון דולר, הורשה לעזוב זמן קצר לאחר התקרית. כוחות משמר החופים תחקרו את אנשי הצוות ואספו את החומרים ממצלמות האבטחה על כלי השיט – אך אלה מעולם לא הועברו לידי החוקרים.

שינייד מקנמרה
שינייד מקנמרה | צילום: sineadmcnamara, instagram

עוד התברר כי הצעירה התקשרה לאמה יום לפני מותה, בזמן ששהתה על הסיפון. במהלך השיחה היא סיפרה לה על ריב עם אחד מהאנשים שהיו עמה. כפי שפורסם לאחר מותה, איש העסקים שמקנמרה בילתה בחברתו עזב שלושה ימים לפני התקרית. הוא בילה עם משפחתו בביתו שבמקסיקו סיטי ומסרב עד היום להגיב לפרשה.

מבלי החומר המצולם שמתעד את רגעיה האחרונים של מקנמרה ומבלי לחקור את היאכטה, סיבת מותה שהוכרזה בידי הרשויות היא מוות בתלייה. חוקר המוות היווני איליס בוגיאוקס הודה בפני כלי תקשורת מקומיים כי התיק נסגר מוקדם מדי: "מאחר שלא נמצאו שאריות של סמים משום סוג, ניתן להסיק שהיא הייתה צלולה לגמרי. סביר שהיא סבלה מבעיה חברתית כלשהי שהכניסה אותה למצוקה".