סרטון שמופץ ברשת ובו נראה שוטר חונק צעירה שלא עטתה מסכה ברחובות מלבורן מסעיר ביממה האחרונה את אוסטרליה. הסרטון צולם על ידי עובר אורח ברחוב בשכונת קולינגווד בעיר, שנמצאת בסגר בעקבות התפרצות מחודשת של מגפת הקורונה.

בתחילת הקטע נראים שוטר ושוטרת ממשטרת מלבורן פונים לצעירה בת ה-21 שהסתובבה ברחוב ללא מסכת פנים. לאחר מכן נראה השוטר מניח את ידיו באגרסיביות על צווארה של הצעירה, למרות שצעקה כי היא נחנקת.

השוטרת שהתלוותה אליו ניסתה אף היא לתפוס את הצעירה, אך האחרונה המשיכה להתנגד למעצר והחלה לבעוט בה. השוטר המשיך במעשיו גם לאחר שהצלם התערב והפציר בו שיפסיק. "אתה לא רואה שאתה חונק אותה?", שאל הצלם. "תראה מה אתה עושה. אתה חייב להפסיק".

לאחר מכן המשיך השוטר במעצר כשהשכיב את הצעירה עם פניה על הקרקע במטרה לאזוק אותה. גם בשלב זה היא המשיכה להיאבק בו וסירבה להתלוות לניידת המשטרה.

במשטרה המקומית הגיבו לפרסום התיעוד שעורר זעם וטענו כי השוטר החליט לעצור את הצעירה לאחר שהפרה את החוק המחייב עטיית מסכה בציבור וסירבה להזדהות. "לאחר שסירבה בתוקף למסור את שמה וכתובתה היא התנהגה באגרסיביות ובעטה בקצינה בפלג הגוף העליון. משום שהמשיכה להתנגד למעצר היה צורך לרתק אותה לרצפה לפני שנעצרה".

אותה צעירה לבסוף הואשמה בהתנגדות למעצר ותקיפת שוטרים. היא שוחררה בערבות ולא קיבלה קנס על אי עטיית מסכה משום שהיה לה פטור רפואי.

פרסום הסרטון מגיע על רקע מחאה גוברת במלבורן נגד מדיניות הסגרים של השלטונות. ביום ראשון השתתפו 30 בני אדם ב"עצרת חופש" במחאה על הסגר שהוטל על העיר. 400 מפגינים נוספים צפויים למחות מול הפרלמנט.