משתמש המכנה עצמו Ty  צייץ ביום חמישי שעבר על הודעה קולית מסתורית שהוא קיבל לטלפון הנייד שלו. תוכן ההודעה הוא סדרה של "אותיות נאטו פונטיות" (כלומר, Alpha בשביל האות A או Bravo בשביל האות B וכו') ורצף של מספרים.

עם סיום ההודעה הקולית, Ty חיבר את סדרת האותיות וגילה כי הן מרכיבות משפט מטריד למדי. תוכן המשפט הינו: "סכנה, SOS (סכנת חיים מיידית), אתם מוכרחים להימלט. היו זהירים. הם אינם אנושיים". כמו כן, המשתמש האלמוני גילה כי סדרת האותיות בסופה של ההודעה הן למעשה קואורדינטות. נכון לעכשיו עדיין לא ברור מהי משמעות ההודעה (או אם היא בכלל אמיתית), אבל הסברה הגורפת בקרב גולשים היא שההודעה נוגעת לטיסה MH370 – זאת אומרת, המטוס המלזי שנעלם מעל פני האדמה.

גולשים רבים מאתרי האינטרנט Reddit ו-4Chan סבורים כי הקואורדינטות שניתן לשמוע בסיום ההודעה קרובות מאוד לנקודה שבה טיסה MH370 נעלמה במרץ 2014. הרבה אנשים גורסים כי תוכן ההודעה הוא בעצם ההקלטה האחרונה של הקופסה השחורה שהייתה על המטוס – אבל Ty טוען שהדברים המשונים לא התחילו או נגמרו עם ההקלטה.

המשתמש האלמוני מספר כי כמה ימים לפני שהוא קיבל את ההודעה הקולית, הוא ראה אדם מסתורי מצלם את ביתו בסביבות השעה 03:00 לפנות בוקר. כמו כן, כמה שעות אחרי שהוא פרסם את ההודעה הקולית, הוא התחיל לקבל הודעות מטרידות לחשבון הטוויטר שלו. המשתמש העלה צילום מסך מהודעה פרטית שנשלחה אליו, אשר נכתבה באינדונזית. הוא העביר את תוכן ההודעה בגוגל טרנסלייט וגילה שפירושה הוא פקודה למחוק את הפוסט על ההודעה הקולית.

למעלה מ-4 שנים עברו מאז שטיסת MH370 נעלמה וזו לא הפעם הראשונה שדברים משונים מתרחשים סביב החקירה שלה. רק לאחרונה דיווחנו לכם על מקרה ביזארי ביותר בו ספינת חיפוש שנשלחה לאתר את שרידי המטוס נעלמה בעצמה באותו אזור למשך שלושה ימים. 

בשלב מסוים, חשבון הטוויטר של Ty נמחק מן הרשת החברתית – מה שהגביר עוד יותר את הפראנויה בקרב הקונספירטורים. לפני מספר שעות, החשבון חזר לתפקד ו-Ty הרגיע את העוקבים שלו. "כיביתי את חשבון הטוויטר שלי כי קמתי בוקר אחד עם 35 אלף עוקבים ואינספור איומי רצח", הוא כותב בסדרת ציוצים, "אני בטוח ב-99% שהעולם לא עומד להיעלם בימים הקרובים. אני מבקש מכולם להירגע" – וכמובן שאף אחד לא נרגע.