השיח ברשתות החברתיות וערוצי החדשות לגבי עב"מים תפס תאוצה בשבועות האחרונים, בעקבות שורת פרסומים ביזאריים וכעת, עיתונאי חוקר אחד הדהים את הגולשים בטענה שבכירים במודיעין צריכים להפנות את תשומת ליבם מהשמיים אל מצולות האוקיינוס.

טום רוגן, עיתונאי מאתר החדשות Washington Examiner, התארח לאחרונה בתוכניתו של טאקר קרלסון ברשת פוקס ניוז ואמר שמקורות מהימנים מחיל הים האמריקאי דיווחו לו על תופעות בלתי מוסברות שנצפו מתחת לפני הים.

"אנחנו מדברים כאן על תופעות שהן באמת לא מובנות לאיש", הסביר רוגן. "אנחנו מדברים על מכונות שככל הנראה לא בבעלותן של המעצמות הגדולות בעולם, ארה"ב, רוסיה או סין, שמסוגלות לנוע במהירויות אדירות מתחת למים".

רוגן טען שמתחקיר שלו מסתמן שצוללות חיל הים האמריקאי קלטו בגלאי הסונאר שלהן עצמים בלתי מזוהים לאורך השנים האחרונות – חלקם נעו במהירויות של יותר מ-100 קשר (מהיר פי 2 מה-K-222, הצוללת המהירה בעולם).

הוא ממשיך: "לאף אחד אין את היכולת הזאת, לא לפי מידע סודי במיוחד שיש על הסינים והרוסים, ולא מכל מיני פיתוחים ב'אזור 51'". רוגן הוסיף שלמרות העובדה שמדובר בתופעה יחסית מוכרת בקרב אנשי המודיעין בחיל הים, הציבור לומד עליה רק עכשיו כיוון שמי שתמיד היו ווקאליים יותר לגבי ההיתקלויות שלהם עם עב"מים היו טייסים ולא שייטים למיניהם.

"בקרוב יפרסמו ממצאים מחקירות של התופעות האלה, אבל מה שעתיד להתברר זה שבמשך עשורים שלמים התעלמו לגמרי מהממצאים מתחת למים", ציין רוגן. "אנשים התעלמו מהרבה תצפיות ומדידות, והגדירו אותם כתקלות של האמצעים, רק בגלל שלא רצו להודות שהם מתמודדים כאן עם משהו מיוחד ורציני מאוד".

דבריו של רוגן נאמרו בעקבות פרסום סרטון העב"ם שצולם, לכאורה, על ידי ספינת ה-USS Omaha בקיץ של 2019. ג'יימס קורבל, מפיק סרטים על עב"מים, טען כי התיעוד מציג עב"ם שנקלט על ידי המכ"ם של חיל הים בעודו מתעופף באוויר במהירויות אדירות ואז צולל באוקיינוס.

קורבל ציין שחיל הים שלח למקום צוללת בשביל לחפש שרידים של כלי התעופה, אך אלו לא מצאו דבר. "אין לנו מושג מה חיל הים או הפנטגון יהיו מוכנים לספר לנו על תקרית ה-USS Omaha", כתב קורבל בחשבון האינסטגרם שלו. "למרות זאת, אנחנו מאמינים שמדובר בתעלומה מסתורית ומצפים למידע חדש בנושא".

בעקבות פרסום הסרטון, סוזאן גאף מדוברות הפנטגון טענה כי מדובר בחומר בלתי מסווג שהוא חלק מחקירה נרחבת יותר של "היחידה המיוחדת לתופעות אוויריות בלתי מוסברות" (UAPTF). כמו כן, היא אישרה שהסרטון אכן צולם על אחד מכלי השיט של חיל הים האמריקאי, אבל לא ציינה איזה באיזה כלי שיט מדובר, איפה התקרית ארעה או מתי היא קרתה. כמו כן, היא לא אישרה או הכחישה את הפרטים שצוינו על ידי קורבל.