בכירים בפנטגון הגיבו לאחרונה לתיעוד שעלה לרשת ובו אפשר לראות עצם בלתי מזוהה (עב"ם) טס מעל פני המים. הסרטון עלה לחשבונות המדיה החברתיים של ג'רמי קורבל, מפיק סרטים דוקומנטריים בנוגע לעב"מים, שם הוא נצפה כבר יותר מ-800 אלף פעמים.

קורבל טען שהתקרית המסתורית התחוללה ב-15 ביולי, 2019, בסביבות השעה 11 בבוקר. בסרטון רואים כיצד אחד ממפעילי חדר הבקרה של ספינת ה-USS Omaha של חיל הים האמריקאי עוקב אחר העצם המסתורי במכ"ם. קורבל הוסיף כי ממידע שהגיע אליו, מסתמן שהעצם היה בקוטר של כ-2 מטרים וטס במהירות שנעה בין 74 קמ"ש ל-254 קמ"ש – לפני שהוא צלל לתוך האוקיינוס.

המפיק הגיב לתיעוד בחשבונות המדיה החברתיים שלו וכתב שמדובר בסרטון אחד מבין רבים שצולמו על ידי חיל הים האמריקאי. הוא הוסיף: "חיל הים האמריקאי תיעד עב"מים בצורת ספרה (כדור) וכלי תעופה מתקדמים מסוג טרנסמדיום (כלומר, כלים שמסוגלים לטוס באוויר וגם לצלול במים)".

קורבל ציין שחיל הים שלח למקום צוללת בשביל לחפש שרידים של כלי התעופה, אך אלו לא מצאו דבר. "אין לנו מושג מה חיל הים או הפנטגון יהיו מוכנים לספר לנו על תקרית ה-USS Omaha", כתב בחשבון האינסטגרם שלו. "למרות זאת, אנחנו מאמינים שמדובר בתעלומה מסתורית ומצפים למידע חדש בנושא".

כמה שעות אחרי שהסרטון עלה לרשתות החברתיות, נמסרה תגובה מצד סוזאן גאף מדוברות הפנטגון. לטענתה, מדובר בתיעוד בלתי מסווג שהותר לפרסום בתחילת חודש מאי והוא חלק מחקירה נרחבת של "היחידה המיוחדת לתופעות אוויריות בלתי מוסברות" (UAPTF) של יחידת המודיעין בחיל הים האמריקאי.

גאף אישרה שהסרטון אכן צולם על אחד מכלי השיט של חיל הים האמריקאי, אבל לא ציינה איזה באיזה כלי שיט מדובר, איפה התקרית ארעה או מתי היא קרתה. כמו כן, היא לא אישרה או הכחישה את הפרטים שצוינו על ידי קורבל.

הפרסומים מגיעים אחרי תקופה שבה נרשמה עלייה בעניין בקרב הציבור האמריקאי בכל הנוגע לעב"מים וחייזרים. למעשה, רק בשבוע שעבר הגיב לנושא ברק אובמה, נשיא ארה"ב לשעבר, בתוכניתו של ג'יימס קורדן.

"יש כל מיני הקלטות של אובייקטים בשמיים שאנחנו לא יודעים בדיוק מה הם", הסביר אובמה. "אנחנו לא יכולים להסביר איך הם זזים, מה מסלול הטיסה שלהם... אי אפשר להסביר מה הם בצורה פשוטה. מהבחינה הזאת, אני חושב שאנשים עדיין חוקרים את התופעה ברצינות ומנסים להבין מה היא בעצם. למרות זאת, אין משהו שאני יכול להגיב עליו כיום".