קהילת הקונספירטורים בארה"ב סוערת בעקבות שיח בין שני אנשי תקשורת אמריקאים, לפני מסיבת עיתונאים בבית הלבן, ממנו משתמע כי יש לממשל האמריקאי חיסון לנגיף הקורונה. כמה דקות לפני פתיחת האירוע, אשר שודר בשידור חי ברשת, נשמע אחד הכתבים באירוע אומר לעמיתו: "זה בסדר, אתה יכול להוריד את המסכה". בתגובה, עמיתו עונה לו: "את כולם פה כבר חיסנו בלאו הכי".

הסרטון עלה עד מהרה לטוויטר, שם הוא הפך לוויראלי תוך שעות ספורות. "שיחה מאוד מעניינת הוקלטה במסיבת העיתונאים בבית הלבן", נכתב בציוץ. הווידיאו, שאורכו דקה אחת בלבד, גרף מאז יותר מ-12 אלף לייקים וקרוב ל-10,000 שיתופים. כמו כן, רבים מיהרו להתייחס לדו-שיח בין השניים ולהגדירו כמפוקפק.

"מה זה אמור להביע כשהוא אומר 'כולם פה כבר קיבלו חיסון'?", כתב אחד המשתמשים, בזמן שאחד אחר סבר כי מדובר בהדלפה מכוונת - והוסיף את ההשטאג TheGreatAwakening# (רפרנס לקונספירציית Qanon). משתמשת נוספת התייחסה לשיחה בין השניים וכתבה: "האם זה אומר שיש כבר חיסון ל-COVID-19? לא שאני רוצה אותו בכל מקרה, אבל גם אם כן אז כל השיחה הזו נשמעת לי מפוקפקת מאוד".

גולשים אחרים טענו מאוחר יותר כי שני אנשי התקשורת הם בעצם ג'ון רוברטס (כתב Fox News) ודאג מילס (צלם של ה-New York Times). בזמן שקונספירטורים רבים ניסו לנתח את השיחה בין רוברטס ומילס, גולשים אחרים התייחסו לסרטון הוויראלי וסברו כי השניים בסך הכל התבדחו אחד עם השני.

במהלך הסרטון ניתן לשמוע את רוברטס אומר כי אחוזי התמותה במדינה עומדים על 0.1 עד 0.3, על פי מחקר של אוניברסיטת דרום קליפורניה - מה שהוביל את מילס להשתעשע כי בבית הלבן כולם מחוסנים בכל מקרה. חושבים שזה שכנע את הקונספירטורים ברשת? הצחקתם אותנו.