סיימון צ'ארלס דורנטה-דיי, אוסטרלי בן 53, יצר סערה ברשת לאחר שטען כי הוא בעצם בנם הסודי של קמילה וצ'ארלס ולכן גם השני בתור לכתר הבריטי.

דורנטה-דיי, מהנדס במקצועו, טוען כי בזמן שצ'ארלס היה בן 19 וקמילה בת 18, הם ניהלו רומן סוער במהלכו הוא נולד. לדבריו, על מנת שלא ליצור סקנדל, קמילה הורחקה מעין הציבור והוא הועבר לבית יתומים.

"סבתא שלי, שעבדה עבור המלכה, אמרה לי באופן ישיר והרבה פעמים שאני הבן של קמילה וצ'ארלס", אמר בריאיון למגזין New Idea. דורנטה-דיי כה בטוח בקונספירציה הזו, שהוא אפילו שלח מסמכים רשמיים לבית המשפט בקווינסלנד על מנת לקבל תשובות באשר לזהות אביו. "זה הדבר הכי מטורף שאי פעם קרה לארמון, זה בהחלט הצעד הכי משמעותי שעשיתי עד כה".

דורנטה-דיי גם סיפר שכאשר שלח את המסמכים, עובדי בית המשפט צחקו עליו ולא האמינו למראה עיניהם. עם זאת, במה שלדעתו לא יכול להיות צירוף מקרים - הסקנדל שהארי ומייגן יצרו לאחר שהחליטו לעזוב את בית המלוכה הוצף לתקשורת ממש לאחר ששלח את המסמכים, ולטענתו המטרה הייתה להסיח את הציבור מהסיפור שלו.

"הממשלה והארמון היו צריכים לדעת על הפנייה שלי לבית המשפט ממש לפני חג המולד, ואין לי ספק שזה גרם לפאניקה", אמר. "מיד אחר כך שמענו את הארי מכריז שהוא לוקח צעד אחורה מבית המלוכה. זה ממש צירוף מקרים אחד גדול".

דורנטה-דיי נולד ב-5 באפריל, 1966 בהמפשייר. כאשר היה בן 18 חודשים, אומץ על ידי זוג מקומי בשם קארן ודיוויד דיי. לטענתו, סבא וסבתא שלו - ווינפירד וארנסט בוולדן, עבדו שניהם עבור המלכה והנסיך פיליפ בתחזוקת הארמון ולדבריו הוא מחזיק בתמונות המוכיחות את הקשר החזק בין משפחתו המאמצת למשפחת המלוכה.

עוד הוכחה, לטענתו, לסיפור שלו היא שב-1966 צ'ארלס נשלח לסיור ארוך באפריקה, בזמן שקמילה נעלמה למשך מספר חודשים - ממש עד שנולד. "צ'ארלס, קמילה והמלכה העבירו שנים בבריחה מהאמת עלי, אבל לא עוד. אנו זקוקים לתשובות".

באופן לא מפתיע כלל, מבית המלוכה סרבו בינתיים להתייחס לטענות הללו.