תעלומת האיש מטאורד מטרידה מיליונים מסביב לעולם כבר עשרות שנים. רבים מאמינים כי הסיפור הביזארי הזה מוכיח את קיומם של יקומים מקבילים. אך עכשיו מסתבר שייתכן שאחת התעלומות המפורסמות והמוזרות שהעולם ידע - הגיע לכדי פתרון פשוט.

התעלומה החלה לפרוש כנפיים בשנות ה-50 של המאה הקודמת. לפי הסיפור, הכל החל כאשר נוסע הגיע לשדה התעופה "אנדה" שבטוקיו. האיש היה בדרכו לאירופה כאשר עצר לבדיקה שגרתית של אנשי הביטחון בשדה. הפקיד שבחן את הדרכון שלו נותר מבולבל - לפי הפרטים שראה לפניו, האיש המסתורי הוא תושב מדינת טאורד, מדינה שאינה קיימת.

האיש נלקח מיד לחקירה על ידי פקידים אחרים של השדה, כאשר לא ברור מי מהצדדים היה מבולבול יותר מהסיטואציה. הנוסע ידע לדבר צרפתית ויפנית, ברכושו היו מטבעות שונים ממדינות אירופאיות ומלבד העובדה שהתעקש שהוא מגיע ממדינה שאינה קיימת - הכל היה בו רגיל לחלוטין. הפקידים התעקשו על כך שאין מדינה בשם טאורד, בעוד הנוסע ההמום אמר שטאורד קיימת כבר 1,000 שנה. הוא אפילו הראה להם איפה המדינה אמורה להיות על המפה - בין צרפת לספרד. בפועל באזור זה נמצאת נסיכות אנדורה - אבל הנוסע אמר שלא שמע על המקום הזה מעולם.

בניסיון להוכיח את זהותו ולתת תוקף לדבריו, האיש סיפק מסמכים שיוכיחו איפה שהה ביפן - בית המלון בו ישן, החברה בה ערך פגישה עסקית ופרטי חשבון בנק. עם זאת, בתום חקירה קצרה, המשטרה לא הצליחה לאמת אף אחד מהפרטים הללו. מה שהיה עוד יותר מוזר, הוא שדרכונו נשא חתימות רבות ממדינות שונות בעולם, כולל יפן.

מאחר והפרשה רק הלכה והסתבכה ולאיש לא היו תשובות לתת, הנוסע המסתורי הוכרח להישאר בחדר מלון שאובטח על ידי המשטרה. שני מאבטחים נשלחו להשגיח על חדרו. חקירה משטרתית נרחבת יותר הייתה אמורה להתקיים - אלא שיום למחרת, בבוקר, התגלה שאיש העסקים מטאורד נעלם כלא היה. 

View this post on Instagram

A post shared by Sofia Lincos (@solincos)

אז מה באמת קרה שם ולאן נעלם הנוסע המסתורי?

תיאוריות קונספירציה רבות התפתחו בעקבות הסיפור הזה. חלק מאמינים שמדובר בנוסע בזמן, אחרים חושבים שאיש העסקים היה בעצם מרגל והרוב בטוחים שהסיפור הזה הוא הוכחה לקיומם של יקומים מקבילים. אבל יתכן שיש הסבר אחר לכל זה.

לפי מסמך רשמי מיפן, איש העסקים המדובר הוא אדם אמיתי לגמרי ושמו ג'ון זגרוס. הוא נעצר בשה התעופה ב-1960 באשמה של זיוף מסמכים. בדיון שהתרחש בזמנו בבית הנבחרים באנגליה, נאמר שזגרוס הזדהה כמרגל של נאצר ואזרח אתיופיה. הוא טייל ברחבי העולם בעזרת דרכון מזויף בשפה לא ידועה.

בעקבות זאת, זגרוס נעצר ונשפט לשנה בכלא לאחר שנאשם בכניסה למדינה עם דרכון מזויף. עם זאת, לא ברור מה קרה איתו אחרי ומאיפה החלו הטענות על קיומה של המדינה טאורד. כמובן, חובבי הקונספירציה יאמרו שהמסמכים שהיפנים טוענים שמסבירים שמדובר בסיפור הרבה פחות מרגש ממה שנדמה הם מזויפים ונועדו להסתיר את התעלומה. 

View this post on Instagram

A post shared by Strange and Unexplained (@snupod)

כך או כך, ביפן השתמשו בסיפור הזה כדי להעלות לדיון עולמי את העובדה שמסמכי הדרכון לא מהווים אמצעי אבטחה טוב ואמין מספיק, היות וזגרוס הצליח להערים על רשויות ממדינות רבות באירופה ללא בעיה.

אנחנו לא יודעים למה מהסיפורים אנחנו מאמינים, אבל אנחנו רק יכולים לומר שאם טאורד הייתה קיימת באמת - היא בטח הייתה מדינה אדומה מוצפת מקרי קורונה וגם ככה לא היינו יכולים לבקר בה. אז מה זה משנה?