כלי התקשורת במזרח הרחוק סוערים בעקבות דיווחים על מציאת ספינת אוצר רוסית שטבעה לפני למעלה מ-100 שנה. ה-New York Post מדווח כי ספינת הדמיטרי דונסקוי אותרה בעומק של כ-420 מטרים מתחת לפני המים מול חופי האי הדרום קוריאני יוליאנגדו.

הספינה נמצאה על ידי משלחת חיפוש בינלאומית אשר מורכבת מצוללנים בריטים, קנדים ודרום קוריאנים. היסטוריונים מספרים כי הדמיטרי דונסקוי הוטבעה על ידי הצי היפני במהלך קרב טסושימה במאי 1905. חשוב להדגיש כי באותה עת, הספינה העבירה מטען יקר ערך אשר מוערך במאות מיליארדי דולרים.

הספינה טבעה יחד עם האוצר האדיר שלה, ששקל לפחות 200 טון והכיל יותר מ-5,500 ארגזים של מטבעות ומטילי זהב. שווי המטען שטבע יחד עם הספינה מוערך כיום בכ-130 מיליארד דולר.

מיקום ההריסות של הדמיטרי דונסקוי הוגדר במשך עשרות שנים כתעלומה, עד השבוע האחרון. צוללנים שלקחו חלק במשלחת החיפוש סיפרו שלמרות שגוף הספינה ניזוק באופן משמעותי מן הפגזים של הצי היפני, סיפון הדמיטרי דונסקוי נותר שלם.

קבוצת שיניל, אשר מימנה את משלחת החיפוש, הודיעה כי בכוונתה למשות את הספינה מן המצולות עד חודש נובמבר הקרוב. כמו כן, הם חתמו על הסכם עם בכירים בקרמלין לפיו הם ימסרו חצי מן המטען של הדמיטרי דונסקוי בחזרה לרשויות רוסיה. כלי התקשורת בסין מדווחים כי 10 אחוזים מן המטען ישמש בשביל לפתח את ענף התיירות של האי יוליאנגדו ושאר האוצר ישמש בשביל לממן פרויקטים עסקיים בצפון-מזרח אסיה.