קהילת האספנים גועשת בעקבות דיווח על שעון ייחודי שעומד להימכר במכירה פומבית בדאלאס, טקסס. על פי הדיווחים של אתר ה-Dailymail, מדובר בשעון של אדם ששמו סיני קנטור, מהגר יהודי-רוסי שנספה באסון הטיטניק שהתחולל לפני יותר מ-100 שנים. קנטור עלה על ספינת הנוסעים יחד עם אשתו מרים במטרה להגר לארה"ב, שם השניים תכננו ללמוד רפואת שיניים.

אנשי Heritage Auctions, בית המכירה הפומבית שמוכר את השעון הייחודי, מתכננים להציע אותו במחיר התחלתי של 20 אלף דולר. לטענתם, מדובר בשעון שוויצרי עם חריטה של מעמד הר סיני על צדו האחורי. גלגלי השיניים הפנימיים של השעון החלידו לחלוטין כתוצאה מהמגע עם מי האוקיינוס האטלנטי, כנ"ל לגבי המחוגים. למרות זאת, ניתן עדיין לראות את הספרות של השעון, אשר כתובות באותיות עבריות.

המוכרים מדגישים כי למרות שהשעון לא עשוי ממתכת יקרה, מדובר ביחידה יוצאת מן הכלל אשר הועברה בירושה במשפחה למעלה מ-106 שנים. "השעון עצמו עשוי מפליז ומצופה בכסף, כך שלא מדובר בשעון יקר במיוחד", מספר דון קרמן, יועץ לענייני היסטוריה בבית המכירה הפומבית. "אנחנו מעריכים שהבעלים המקורי לא היה אדם עשיר במיוחד, והוא רכש את השעון מסיבות מסורתיות. כמו כן, אנחנו חושבים שהערך שלו טמון בסיפור הרקע שלו".

השעון נמצא על גופתו של סיני, אשר קפא למוות במי האוקיינוס האטלנטי בלילה של ה-12 לאפריל 1912. על פי הדיווחים, לאחר הפגיעה בקרחון, אנשי הצוות קראו לנשים ולילדים לעלות על סירות ההצלה – כך למעשה אשתו של סיני שרדה את האסון. מאוחר יותר, היא עמדה על כך שאנשי כוח החילוץ יחזירו לה את החפצים של בעלה.

בתום מבצע חילוץ שערך 8 ימים, הצליחו להחזיר למרים את החפצים שהיו על גופתו של סיני, כולל: הדרכון הרוסי שלו, יומן אישי, ארנק, כסף, פותחן בקבוקים, טלסקופ וכמובן, שעון הכיס האישי שלו. אקרמן מוסיף כי השעון הזה מהווה עדות חיה לאנשים שאיבדו את חייהם באסון הטרגי.

"מדובר בחתיכת היסטוריה קטנה שמגוללת את הגורל הטרגי של המשפחה הזאת, כמו גם הזדמנות נדירה בשביל אספנים", מספר אקרמן, "מכרנו בעבר חפצים שקשורים לטיטניק, אבל זה פריט מיוחד באמת כי יש מאחוריו היסטוריה. רק מלהסתכל עליו אפשר לדעת שיש סיפור מדהים מאחוריו".