הגולשים זועמים לאחר שמשתמשים ברשתות החברתיות החלו לטעון כי יש ברשותם את סרטון ההתרסקות של קובי ברייאנט. שעות ספורות אחרי הפרסומים המזעזעים על מותו של כוכב ה-NBA לשעבר, משתמשים רבים בטוויטר החלו לצייץ סרטון שבו ניתן לראות מסוק מאבד שליטה באוויר ומתרסק בהרים.

קליפ אחד שפורסם תחת הכותרת "תיעוד חי של התרסקות המסוק של קובי ברייאנט" כבר גרף קרוב ל-90 אלף צפיות ואין ספור תגובות מזועזעות מגולשים שחושבים שזה אכן הדבר האמיתי. כעת, מתברר שמדובר בפייק ניוז.

הקליפ המדובר אמנם מתעד התרסקות אמיתית של מסוק, אך מדובר בתאונה מלפני קרוב לשנתיים. מעבר לזה, היא בכלל לא התחוללה בארה"ב, אלא בהרי ראס אל-ח'ימה אשר באיחוד האמירויות.

גולשים רבים קראו למשתמש להסיר את הסרטון לאלתר מתוך כבוד לברייאנט ובני משפחתו. "מדובר בהתרסקות של מסוק חילוץ באמירויות משנת 2018", כתב אחד הגולשים. "תפסיק להפיץ שקרים!".

View this post on Instagram

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

הדיווחים על פרסומו של סרטון התאונה בטוויטר אמנם לא נכונים, אבל ציוץ אחד אכן הכה גלים ברשת החברתית ביממה האחרונה. בשנת 2012, הגולש dotNoso@ ניבא את טרגדיית מותו של כוכב הכדורסל כשצייץ: "קובי הולך לסיים את חייו בהתרסקות מסוק". מיותר לציין שהפרסום המצמרר שבר את הרשת, עם יותר מ-279 אלף לייקים ולמעלה מ-150 אלף שיתופים.