מגישת טלוויזיה מן המזרח הרחוק נאלצה להתנצל לאחרונה על אחת התוכניות שלה, בה היא המליצה לצופים לנסות את מרק העטלפים הסיני. הפרק אמנם צולם לפני כ-3 שנים, אך הוא חזר לכותרות לאחרונה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה הקטלני בעיר ווהאן – אשר במזרח סין.

בסרטון ניתן לראות את המגישה וונג מנגיוּן יושבת מול המעדן המקומי יחד עם אישה נוספת. לאחר שזו מציגה את העטלף המבושל למצלמה, המגישה קורעת את קרומי הכנפיים שלו, טובלת אותן ברוטב ואוכלת. "יש לו טעם מרענן מאוד", אומרת מנגיוּן ומוסיפה, "זה כמו עוף!".

גולשים רבים ביקרו את המגישה על כך שהמליצה על המעדן, שמומחים רבים מצביעים עליו האחראי על התפרצות הווירוס המסוכן. מאז הפרסומים, המגישה שיגרה הודעת התנצלות והדגישה כי היא לא הייתה מודעת לסכנות המגולמות באכילת המעדן המקומי.

"לא היה לי מושג בזמן הצילומים שהווירוס הזה בכלל קיים", הסבירה המגישה. "גיליתי את זה רק לאחרונה. לא ידעתי שעטלפים הם בין הנשאים העיקריים של נגיף הקורונה. אני מתנצלת על כך שלא בדקתי את המידע הנחוץ מבעוד מועד או הסברתי עד כמה המרק הזה מסוכן".

 

הנגיף בסין
משרד הבריאות הסיני הודיע כי 2,000 תושבים אובחנו כנשאים של הנגיף | צילום: רויטרס

משרד הבריאות בסין פרסם לאחרונה כי קרוב ל-2,000 בני אדם אובחנו עד כה עם הנגיף המסוכן – מתוכם, 324 נמצאים במצב אנוש ועוד 81 כבר מתו. למרות זאת, רבים סבורים כי הממשל הסיני מסתיר את מספר החולים האמיתי, אשר מוערך בסביבות ה-100 אלף.

עד כה אותרו נשאים של הנגיף באוסטרליה, נפאל, מלזיה, וייטנאם, סינגפור, יפן, דרום קןריאה, טייוואן, תאילנד, צרפת וארה"ב. בניסיון לעצור את התפשטות הנגיף, רשויות סין הטילו עוצר על 12 מחוזות במזרח המדינה, כולל העיר ווהאן שם חיים 11 מיליון תושבים.