יוטה: מצלמת אבטחה ביתית הצליחה לתעד את הרגע המדהים שבו חיית מחמד התעוררה בבהלה משנתה – שניות ספורות לפני שהכתה באזור רעידת אדמה. התקרית התחוללה בסביבת העיר סולק לייק סיטי ביום רביעי האחרון, כאשר רעש בעוצמת 5.7 בסולם ריכטר הרעיד  את האזור.

בסרטון ניתן לראות את הכלב, ששמו "בֵּר", ישן על הספה ברוגע. לפתע, עיניו נפקחות ואוזניו נדרכות. הוא מרים את ראשו בבלבול ומסתכל סביבו במתח, לפני שרעידת האדמה מכה בבית ומרעידה את הרהיטים – האם בֵּר ידע על רעידת האדמה לפני שהיא קרתה?

מומחים טוענים כי כלבים ניחנים ביכולת לחוש פעילות סיסמית לפני רעידות אדמה, אשר מאופיינת בצלילים גבוהים שאוזניים אנושיות לא מסוגלות לשמוע. רעידת האדמה ארעה בשעות הבוקר המוקדמות והייתה חזקה מספיק בשביל לגרום להפסקת חשמל ברוב חלקי סולט לייק סיטי וסביבתה. תושבים מקומיים סיפרו כי הרעש גרם להמונים לצאת מבתיהם מחשש לעצמים נופלים וקריסת מבנים.

בהמשך היום דווח כי רעידת האדמה אפילו גרמה להריסתו של מונומנט מקומי. עדי ראייה מספרים כי בעקבות הרעש, פסל האנג'ל מורוני (Angel Moroni) הפיל את החצוצרה שלו. הפסל ממוקם על גג כנסיית הסולט לייק טמפל, אשר מהווה מקום תפילה לבני הקהילה המורמונית שמתגוררים בעיר.

התקרית התחוללה ימים ספורים אחרי שרשויות יוטה סגרו את בתי הספר ברחבי המדינה ופרסמו הנחיות בריאות חדשות בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. נכון לעכשיו, יותר מ-140 בני אדם נדבקו בווירוס בכל יוטה – ומתוכם אדם אחד כבר מת כתוצאה מסיבוכים.