אזהרה: התוכן בכתבה עלול להיות קשה לצפייה

זוועה ברחובות מחוז ריו גראנדה דו נורטה: מוכרת בחנות בגדים נורתה בראשה במהלך שוד שהתחולל לאור יום. הקורבן, רנתה רנייל אלמיידה (23), שרדה את התקרית באורח נס ואושפזה בביה"ח במצב אנוש.

מצלמות האבטחה של החנות תיעדו את הרגע המזוויע שבו השודד נכנס לחנות כשהוא לבוש במעיל שחור וקסדת אופנוע. ניתן לראות כיצד הוא מורה על הלקוחות ללכת לחדר אחורי, לפני שהוא מפנה את תשומת ליבו אל אלמיידה ופוקד עליה לרוקן את הקופה. המוכרת הצעירה מרוקנת את תוכן המגירה ומגישה אותו לשודד. אז, הוא מפנה את האקדח אל ראשה, יורה ונמלט מהמקום בלי השלל.

 


חוקרי המשטרה עדיין מנסים לפענח את זהותו של היורה ונסיבות הפשע. מאז פרסום הפרשה, התעוררה סברה לפיה השוד היה בכלל סיפור כיסוי לניסיון הרצח של המוכרת הצעירה – שכן השודד ירה באלמיידה ללא סיבה ברורה לעין ונמלט מהמקום בלי הכסף.

בני משפחתה של הקורבן תומכים בסברה כי מדובר בניסיון רצח ואפילו יש להם חשוד עיקרי: בן זוגה לשעבר. על פי הדיווחים, החבר לשעבר זומן לחקירה משטרתית, בה הוא הכחיש כל קשר לרצח. יחידת הבילוש המקומית ממשיכה לחקור את נסיבות האירוע.


התקרית התחוללה פחות משבוע אחרי הרצח של זילדה הנריקה דוס סנטוס, הומלסית בת 31 מריו דה ז'נרו – גם היא נורתה מול מצלמות אבטחה. עדי ראייה שהיו במקום מספרים שדוס סנטוס ביקשה מעובר אורח 15 סנט על מנת שתוכל לקנות לחם. בתגובה, הוא ירה בה למוות.