בריטניה: בהלת הקניות בעקבות התפרצות הקורונה הלכה רחוק מדי בממלכה – עד כמה רחוק? יש שיאמרו ל"גלקסיה רחוקה, מלפני המון שנים". גבר בריטי ביקר לאחרונה ברשת המזון הבריטית ASDA וצילם את הרגע הביזארי שבו אחת הלקוחות השתמשה בקסדת חייל מסדרת סרטי "מלחמת הכוכבים" בשביל לבודד את עצמה מהסביבה.

מארק מטוקס תיעד את הרגע היוצא דופן ביום שני, בזמן שהוא עשה את דרכו במעבר המשקאות הקלים. "אתם חייבים לראות את זה", אמר מארק למצלמה, לפני שהוא צילם את הגברת המסתורית עם קסדת ה-Stormtrooper. הבריטי הוסיף שורת טקסט לסרטון ההזוי, שם הוא כתב: "בדיוק כשחשבתי שפאקינג ראיתי הכל".

מטוקס התייחס מאוחר יותר למחזה הביזארי בריאיון לסוכנות ידיעות מקומית. "ערכתי קניות בסניף ASDA כשלפתע ראיתי 'סטורמטרופר' קונה קולה באגביות", אמר. "שיערתי לעצמי שזה בטח בגלל נגיף הקורונה וחשבתי שזה מאוד משעשע".

הסרטון צולם שבוע אחרי שבהלת הקניות הכתה בבריטניה ואינספור קונים פשטו על רשתות המזון. לאחרונה דווח כי מנכ"ל רשת Sainsbury מתכוון להגביל את כמות הפריטים שניתן לקנות מאותו מוצר ל-3, על מנת לצמצם את תופעת האגרנות של חלק מהלקוחות.

רשתות מזון נוספות הודיעו כי בכוונתם להילחם בבהלת הקניות והבטיחו להקצות זמני קניות מיוחדים לאוכלוסיות מוחלשות וקשישים, בכדי לוודא שגם הם יוכלו להשיג את המצרכים שלהם – ולא רק חיילים מה-First Order.