קיפ סמאיית' ואשתו קארי היו אנשי עיר שחיו בעברם בלוס אנג'לס. קיפ עבד כמנהל בחנות קמעונאית, אך שנא את תרבות הצריכה שהיה חשוף אליה. עם השנים, קיפ ואשתו החליטו שהם רוצים לשנות את חייהם ב-180 מעלות ולייצר עבור משפחתם שגרה שאינה כוללת פוליטיקה, צרכנות ובזבוז משאבים.

הם עברו למיזורי, שם מצאו שטח ענק בהרי האזורקס בו ידעו שיוכלו לחיות במנותק מציוויליזציה. בתום תהליך ארוך של שינוי, הם הקימו בית שבו רק הם אחראים לגידול ילדיהם, למזון שהם אוכלים ולבגדים שהם לובשים.

"אני מושך את הילדים שלי מחוץ לדברים השליליים שקורים בעולם", מסביר האב. "אם מסתכלים על מה שקורה בארה"ב עכשיו, על סוג השיגעון הזה, מבינים שהחברה לא הופכת לטובה יותר". קיפ אמר כי ילדיהם מנותקים לחלוטין מהסביבה, לא קיבלו חיסונים ואוכלים רק את מה שהוא וקארי מגדלים לבד. הכי חשוב להם שהילדים לא יהיו חשופים לעולם החיצון השלילי, כפי שקיפ וקארי רואים זאת.

"זה לא שאני לא סומך על אנשים, אבל אני לא סומך על אנשים, כי אנשים הם אנשים", מסביר קיפ. וכן, גם אם לא הבנתם את ההסבר אנחנו לגמרי מזדהים. 

קיפ וקארי מגדלים בביתם 7 ילדים, הגדול ביניהם בן 17 והקטנה בת כמה חודשים. הילדים לומדים בבית ועוזרים בתפעול המקום. הם מגדלים תרנגולות, פרות וצמחים, מהם הם משיגים את המזון הבסיסי ושמנים לטיפול טבעי בשלל מחלות.

למרות שההורים ניסו להתנתק לגמרי מהחיים שהכירו, הם בכל זאת משתמשים ברשת כדי להכיר לעולם את דרך חייהם. הם מעלים סרטונים בהם הם מסבירים איך הם מעבירים את הימים וכיצד הם מסתדרים ללא התערבות החברה והיתרונות שלה.

למרות שהילדים מכירים מעט מאוד על העולם החיצוני - ואפילו לא מכירים מושגים בסיסיים כמו "ג'אנק פוד" - קיפ אומר כי אם מישהו מהם ירצה לעזוב את החיים המנותקים מציוויליזציה לטובת חיים קונסרבטיביים בעיר, הוא לא יעצור מבעדם לעשות זאת. "אני אכאב את זה בליבי, אבל לא אכריח אותם" אמר. קארי הסכימה איתו וסיכמה: "אני לא הייתי רוצה לכפות את דרך החיים שלי על אף אחד, אבל גם לא הייתי משנה את שלי".