האם אותר הנער הגבוה ביותר בעולם? בן 14 מסין הגיש לאחרונה מסמכים לספר השיאים של גינס בתקווה להיות מוכר באופן רשמי בתור הנער הגבוה בתבל בין הגילאים 13 עד 18. רן קיו, ממחוז סיצו'אן, נמדד לאחרונה בגובה של יותר מ-2 מטרים.

הוריו של קיו מספרים שכתינוק הוא היה בגודל ממוצע לחלוטין, אבל עד שהחל ללכת לגן חובה היה כבר ניכר כי הוא גבוה בהרבה משאר חבריו. בריאיון לסוכנות הידיעות Red Star News, הוריו סיפרו שבאותן שנים הוא נמדד בגובה של 1.60 מטרים ורבים חשבו שהוא בכלל תלמיד בית ספר יסודי. כשהגיע לגיל 11, הוא כבר נמדד בגובה של 2.06 מטרים.

בני משפחתו של קיו טוענים כי גובהו האדיר אינו תוצאה של מחלה כלשהי. "לקחנו אותו בצעירותו למרפאות שונות בניסיון לבדוק אם הוא סובל ממחלה גנטית, אבל כל התוצאות חזרו שליליות", סיפרו הוריו. "כיום אנחנו מאמינים שגובהו מושפע בעיקר מהתורשה שלו. יש לנו הרבה קרובי משפחה שגבוהים יותר מ-2 מטרים".

קיו מוכר כיום בקרב חבריו ללימודים בתור "יאו מינג הקטן" (על שם שחקן ה-NBA הסיני). למרות זאת, הנער מספר שהוא לא מעוניין לשחק כדורסל בגלל שהוא מתקשה לזוז ואפילו סובל מפלטפוס. הנער הודה גם שבעבר הוא סבל מאוד מבריונות בגלל הגובה שלו, אבל בשנים האחרונות למד לקבל את הופעתו החיצונית.

"בהתחלה הפריע לי מאוד איך שאחרים דיברו עליי", סיפר לסוכנות הידיעות הסינית. "במרוצת השנים, המורים שלי לימדו אותי ללכת בדרכי ולתת לאחרים לרכל על מה שהם רוצים". קיו נמדד לאחרונה על ידי נציגים רשמיים של ספר השיאים של גינס כשהוא נישא לגובה של 2.21 מטרים - 6 ס"מ יותר ממחזיק התואר הקודם מארה"ב. כעת, הוא ממתין בסבלנות להודעה הרשמית שצפויה להתפרסם כבר בחודש הבא. בגובהו וגילו הנוכחי, הוא נמוך רק ב-5 ס"מ מרוברט וודלו – הגבר הגבוה בהיסטוריה, שנמדד בגיל 14 בגובה של 2.26 ס"מ.