אמריקה, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, היא גם ללא ספק המקום להיות בו אם אתם סאקרים של סיפורי אימה ומקומות רדופים. ארה"ב גדושה ביעדים שיעלו בכם צמרמורת במעלה הגב. עד שהטיסות הסדירות ייצאו לפועל והשמיים ייפתחו, קבלו סקירה של כמה מהמקומות שתוכלו לפקוד ולהשתין בהם בתחתונים. עד אז, נותר רק לפנטז מתחת לשמיכת הפוך.

ספינת התענוגות מלכת מרי: לונג ביץ', קליפורניה

המלכה מרי הוא שמה של אונייה שהפליגה באוקיאנוס האטלנטי בין השנים 1936-1967. בתחילה שימשה כספינת פאר ובה התארחו אושיות מפורסמות כמו אליזבת טיילור ואודרי הפבורן, ואחר כך כספינה צבאית במהלך מלחמת העולם השנייה. על פי השמועה, האנייה עדיין רדופה על ידי רוחם של כל אלו שמתו על סיפונה, כולל מלח אחד שנמחץ למוות על ידי דלת בחדר המכונות ואחר שנרצח בתא B340.

אה, נשמע כמו משהו שתרצו לעשות בוויקנד? אז בהחלט תוכלו להזמין חדר בקווין מרי, בו תיהנו ממסעדה מקריפה ושפע של טיולים מפחידים אחרים. הרבה כוכבי רשת כבר עשו את זה וכמה נשבעים שתיעדו דברים מוזרים כמו כוסות שנפלו משולחן מבלי סיבה נראית לעין או שראו דמויות מסתוריות. 

תעלות שנגחאי: פורטלנד, אורגון

האגדה המקומית מספרת שבתחילת המאה ה-19, נוכלים היו טורפים גברים צעירים ותמימים בברים בעיר. אלו היו מכניסים סם למשקה, וכשהטרף היה מתחיל למעוד ולהסתחרר, אז החלו לפעול. בברים, כך אומרים, היו דלתות מלכודת כך שהקורבנות סולקו ישירות אל תוך רשת מנהרות תת קרקעיות. שם, היו הגברים מוחזקים בשבי ולבסוף נמכרים לספינות כעבדים. אף על פי שרבים טוענים כי זהו אינו אלא מיתוס, אחרים מאמינים שהמנהרות עדיין קיימות מתחת לשכונת צ'יינה טאון העתיקה, ובהן מסתובבות כל אותן רוחות הרפאים של הגברים הנעדרים.

מלון סטנלי: אסטס פארק, קולרדו

כהשראה לספר האימה "הניצוץ" של סטיבן קינג מ-1977, מלון סטנלי באסטס פארק, קולורדו, נחשב לאחד המקומות הרדופים ביותר בעולם. השמועה אומרת כי הבעלים המקוריים של המלון, פרילן אוסקר ופלורה סטנלי, לא עזבו את בית המגורים מאז שפתחו אותו בשנת 1909. על פי אורחים ששהו שם, מר סטנלי מופיע לעתים קרובות בצילומים, גברת סטנלי מתגלה לעתים כשהיא מנגנת בפסנתר, ואם מקשיבים ממש טוב ומקרוב, ניתן לשמוע את קול צחוקם של הילדים מהדהד במסדרונות. כדי להציץ בעצמכם ברוחות, תוכלו להזמין חדר במלון, או אם אתם מפחדים מדי, תוכלו לצאת לסיור באור היום.

מגדלור סנט אוגוסטין: סנט אוגוסטין, פלורידה

בעוד שאלפי אורחים מתענגים על יופיו של מגדלור סנט אוגוסטין מדי שנה, ישנם כמה מבקרים שעוצרים במקום רק כדי להציץ אל הרוחות שנטען כי רודפות אותו. המגדלור רצוף טרגדיות מחשידות שהתרחשו בו מאז הקמתו. בשנת 1859, למשל, שומר מגדלור אחד נפל אל מותו בזמן שטיפה של הבניין, ובשנת 1873, שלושה ילדים (שניים מהם היו ילדיו של מנהל העבודה) מתו לאחר שעגלה בה שיחקו נשברה, והותירה אותם לכודים. אורחים במקום דיווחו לא אחת בפאניקה כי הבחינו בנשמות האומללות הללו מסתובבות באזור.

אחד הדיווחים היו של מדריך טיולים במקום שסיפר שהרגיש שמשהו לופת לו את הקרסול. "זה היה די משעשע מכיוון שזה קרה במהלך סיור וזה הרגיש כאילו פשוט מעדתי באוויר באופן אקראי", סיפר. אולי משעשע זו לא המלה הנכונה.

מקלט לונאטי טרנס-אלגני; ווסטון, מערב וירג'יניה

מאז פתיחת מקלט זה לחולי נפש בשנת 1864 מאות חולים מתו בתנאים שנחשבו בלתי אנושיים. בתקופה מסויימת במהלך שנות החמישים נדחסו 2,400 חולים למתקן, המיועד ל -250 איש בלבד. המקלט שנסגר ב-1994, ביצע על פי הדיווחים גם ניתוחי ראש וטיפולים בחשמל. אולי בגלל זה השמועה אומרת שחולים לשעבר של המקלט ממשיכים להופיע כצלליות שמקללות לנצח את המקום, ורוב האנשים נמנעים מלהגיע למקום המצמרר.

מוזיאון ליזי בורדן; פול ריבר, מסצ'וסטס

המקרה אמנם לא נפתר רשמית עד עצם היום הזה, אך הסברה בקרב רבים היא כי ב-4 באוגוסט 1892 ליזי בורדן רצחה את אביה ואת אמה החורגת, אנדרו ואבי בורדן, בעזרת גרזן עשרות פעמים. גופותיהם נמצאו בבתיהם כשהן מרוטשות וכמעט בלתי ניתנות לזיהוי. מדובר באחת התעלומות המוזרות והמצמררות כאשר איש לא היה בטוח מי הוא באמת הרוצח ואנו ממליצים לכם לצפות בסרטון כדי לשמוע את הסיפור המוזר המלא (ואת זירת הרצח הנוראית).

כיום גם אתם תוכלו לבקר בבית המגורים המפורסם של הבורדנ'ס, המשמש בימים אלה כצימר בו האורחים יכולים לצפות בתמונות מזירת הפשע המחרידה ולשהות בחדר בו נרצחה גברת בורדן. רק חכו שהקורונה תחלוף, אם כי אם יש לכם אומץ להגיע לבית הזה, כנראה שמגיפה עולמית זה הדבר האחרון שמטריד אתכם.

בית הסוהר במזרח פילדלפיה: פנסילבניה

בית סוהר זה היה הראשון שהחל בשיטת בידוד אסירים, החל משנת 1829. מאות אסירים מצאו את מותם בתנאים אלו. לחלקם אף הונחו ברדסים מעל ראשיהם כעונש על כך שהעזו להתהלך ולנוע בתאיהם. אף על פי שהכלא נסגר בשנת 1971, מוצעים כעת סיורים לאורך כל השנה למי שרוצה לבקר את הנשמות שמתהלכות שם, זמן רב יותר מגזר דינם המקורי.

הבית של סאלי: אטצ'יסון, קנזס

האגדה מספרת ש"בית סאלי" היה במקור ביתו של צ'ארלס פיני, רופא מכובד ב-1870, שנהג לערוך ביקורי חולים. יום אחד הוא ביצע ניתוח חירום ללא הרדמה בסאלי, ילדה קטנה בת שש, בשל חשש לאפנדציט. סאלי לא שרדה ומתה על שולחן הניתוחים, כשבזכרונותיה האחרונים בלט רופא אחד שעינה אותה ללא חומרים מרדימים.

הסיפור החל להתפשט ולהפוך למוכר ברחבי ארה"ב בשנת 1993, כשזוג צעיר שכר את הבית והבעל הותקף שוב ושוב, בעוד שילדיו ואשתו נותרו ללא פגע. אם אתם מחפשים ביקור מקרוב עם סאלי, תוכלו להשתתף בסיור מודרך עצמי בספטמבר ובאוקטובר, או בסיורים מודרכים לאורך כל השנה.

בית ווילי: סן דייגו, קליפורניה

בית וויילי הוא בית יפהפה ברחוב סואן ומתוייר למדי. בעברו היה זה בית משפחתי ובו גרו באושר תומאס ואנה ווילי ושלושת ילדיהם: פרנסיס, תומאס ג'וניור ואנה אמיליה, עד שהטרגדיה הראשונה התרחשה.

תומאס ג'וניור היה רק בן 18 חודשים כשמת כתוצאה מקדחת. בני המשפחה עברו לסן פרנסיסקו והביאו לעולם 3 ילדים נוספים, אולם רעידת אדמה במקום כפתה עליהם לשוב לביתם שבסן דייגו. בהמשך, בת נוספת התאבדה לאחר שנישואיה נכשלו. ולאחר מכן 3 בני משפחה נוספים מתו בתוך הבית: האם אנה ושתי בנות. אנשים רבים עדיין מדווחים בפחד שהם שומעים צעדים זעירים, בכי או צחקוקים במקום.