תקרית יוצאת דופן בדרום-מזרח אסיה שם כמה תושבים ממזרח אינדונזיה נקלעו לעימות עם קשת משבט נוודים מבודד. בסרטון שעלה לרשתות החברתיות אפשר לראות את הרגע ששני גברים ניסו לחצות נהר בסמוך לגבר השבטי, לפני שזה ירה לעברם חץ ופצע את אחד מהם.

האירוע קרה במחוז צפון מאלוּקוּ, השוכן מערבית לאי פפואה וגינאה החדשה. עדי ראייה סיפרו שאפשר היה לראות את הגבר היורה הולך על גדות הנהר אחרי התקרית וקורא בקולי-קולות אל שאר חברי השבט שלו – ככל הנראה בשביל להזהיר אותם מפני זרים שנמצאים בסביבה.

גורמים המעורים בפרטי התקרית מספרים שגבר אחד פונה לקבלת טיפול רפואי אחרי שחץ פגע לו בזרוע. תושבי האזור שנקלעו לעימות עמדו כשעה על גדות הנהר כשבצידו השני הקשת האלמוני, לפני שאלו הסתובבו בחזרה ועזבו את המקום – רק אז הגבר השבטי נסוג אחורה ונעלם בג'ונגלים.

הקשת ככל הנראה משתייך לבני שבט הטוגוּטיל שחיים בג'ונגלים של הפארק הלאומי אקטג'ווי-לולובטה. חוקרים מספרים שמדובר בקהילה שמונה כ-500 אנשים, השוכנת באזור נהר דודגה ובקושי מתקשרים עם תושבי האזור. למרות זאת, עימותים אלימים מן הסוג הם נדירים מאוד.

התקרית הפכה ביממה האחרונה לוויראלית ברשתות החברתיות, שם גולשים רבים ביקרו את פועלם של תושבי האזור שפלשו בקלות דעת לשטחם של בני הטוגוּטיל. "בפעם הבאה שאתם צדים בסביבת הכפר שלהם, כדאי שתביאו איזה מנחה כמו אורז, מלח או סוכר", כתב אחד הגולשים. "יש לבני השבט הזה אינסטינקט הישרדות מחודד מאוד וצריך להראות להם שאין שום כוונות זדון כלפיהם".