מותה של אקטרינה פדיאבה, בת 27, נקבע בימים האחרונים בבי"ח במוסקבה, בירת רוסיה, לאחר טעות שערורייתית של רופאים מבי"ח אחר. על פי הדיווחים, האישה הצעירה נהרגה לאחר שצוות רפואי מאוליאנובסק, אשר במערב המדינה, החדיר לה אינפוזיה עם פורמלין במקום תמיסת סליין – ולמעשה חנט אותה בעודה בחיים.

נכון לעכשיו ידוע כי פדיאבה התאשפזה לצורך פרוצדורה כירורגית, אם כי לא ברור איזה. על כן, הצוות הרפואי החדיר לה אינפוזיה בכוונה לתת לה נוזלים, אבל במקום זה הוחדרה למערכת הדם שלה תמיסה המשמשת בשביל לעכב את רקבון הרקמות של גופות. אמה של המנוחה טוענת שהיא סבלה מכאבים נוראיים במשך יומיים, כמו גם מהתקפים והקאות, לפני שהיא נפלה לתרדמת ובסופו של דבר מתה. כעת, בני משפחתה מאשימים את הרופאים ברצח.

נחנטה למוות (צילום: East2West News)
מתה בייסורים. אקטרינה פדיאבה | צילום: East2West News

בשלב מסוים, הצוות הרפואי הצליח לייצב את מצבה והיא פונתה במסוק לבי"ח במוסקבה, שם מצבה השתפר לזמן קצר עד שאיבריה כשלו אחד אחרי השני. "הבנתי שמשהו לא בסדר כשהיא לא הפסיקה לרעוד. הרגליים שלה זזו, היו לה התקפים. כל הגוף שלה רעד", סיפרה גלינה בארישניקובה, אמה של פדיאבה. "שמתי עליה גרביים, אז חלוק ואז שמיכה, אבל היא עדיין רעדה. אני לא מסוגלת לתאר את זה".

בני המשפחה מספרים שבתום הפרוצדורה הכירורגית, אף רופא לא הגיע לדבר איתם. בשלב הזה, לא היה להם מושג שהם הזרימו את התמיסה הקטלנית אל תוך מערכת הדם שלה. בארישניקובה מוסיפה: "רק עכשיו אני מבינה שהפורמלין בעצם עכל את הגוף שלה מבפנים". אמה של המנוחה מספרת שהיא התחננה בפני הרופאים שיעזרו לבתה, אך אלו אמרו לה ללכת הביתה.

"אני חושבת שהם פשוט רצו שאעלם, כדי שהם יוכלו לטייח את כל הטעויות שלהם", מספרת בארישניקובה. פדיאבה שרדה עם פורמלין במערכת הדם במשך 14 שעות, לפני שהרופאים התערבו. לטענתה של בארישניקובה, רק לאחר שבתה פונתה לביה"ח במוסקבה הודיעו לה שמצבה למעשה התדרדר בגלל טעות נוראית. על פי הדיווחים, מספר איברים פנימיים הפסיקו לפעול כתוצאה מהתקרית, כולל הכבד, הריאות והלב. הרשויות המקומיות פתחו בחקירה פלילית.

(מקור)