תושבי שנגחאי ממשיכים לזעום על תנאי הסגר הקיצוניים בעיר: ביממה האחרונה עלה לרשתות החברתיות סרטון ובו אפשר לראות עובד של שירותי הבריאות נרדף במורד הרחוב על ידי עשרה אנשים לפחות.

"צחקתי בקול בפעם הראשונה כשראיתי את הווידיאו הזה", צוין בתיאור הסרטון. "תראו כמה הביג ווייט הזה רץ מהר". התיעוד הוא חלק משרשור שלם של סרטונים בכיכובם של אנשי שירותי הבריאות (או כפי שמכנים אותם בעיר "ביג ווייט"), שנשלחו לאכוף את הסגר הקשה ברחובות שנגחאי.

כבר יותר מחודש שהממשל מנסה להשתלט על התפרצות נגיף הקורונה בעיר ולהוריד את מספר הנדבקים היומי ל-0 מוחלט. ביום שישי האחרון נרשמו 18 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה, עם כ-240 חולים פעילים מתוך 26 מיליוני התושבים בעיר.

בסרטון נוסף שצולם ברחובות שנגחאי אפשר לראות את הרגע שבו תושב מותקף על ידי איש שירותי הבריאות ללא שום סיבה נראית לעין. האיש, בחליפה לבנה ומסכה כירורגית, בועט באיש שיושב על המדרכה וסוטר בפניו בעוצמה רבה עד שהוא נופל. בתיאור הסרטון נכתב: "זו הסיבה שתמיד רודפים אחרי הביג ווייט. המדים והמסכות שמסתירות את פניהם ממש הוציאו אותם מדעתם".

נציין שזו לא הפעם הראשונה ששנגחאי עולה לכותרות בשבוע האחרון. ביום שני שעבר, הנהלת בית אבות בעיר נאלצה לפרסם הודעת התנצלות אחרי שכמעט גרמה למותו של אחד הדיירים. עובדי המקום הזמינו קברן למקום בשביל לפנות את גופתו כי חשבו שהוא מת. למרות זאת, כמה שעות מאוחר יותר אותו קברן נחרד לגלות שאיש עדיין חי ונושם בתוך שק הגופות.

התקרית כולה תועדה גם כן על ידי עובר אורח. "בוא הנה ותראה אם הוא מת או לא", זעם הקברן. "הוא עדיין נושם! איך לא ראיתם שהוא זז?!". מאוחר יותר דווח כי אם הקברן לא היה מבחין שהאיש חי ונושם, הוא ככל הנראה היה נשלח לקרמטוריום עירוני ושם היו שורפים אותו בחיים. הדייר נשלח מאז לבית חולים לצורך סדרת בדיקות ושם מצבו הוגדר יציב.