תיירת זרה הסעירה את תושבי רומא, אחרי שתועדה מתרחצת בעירום במזרקה במרכז העיר והסרטון הפך לוויראלי. בתיעוד אפשר לראות את האישה האלמונית נכנסת עירומה למזרקת הפיאזה קולונה (Piazza Colonna) לנגד עיניהם של תיירים ואנשי רשויות האכיפה.

עדי ראייה סיפרו ששוטרים דרשו ממנה לצאת החוצה, אבל התיירת המשיכה להשתכשך במים עוד כמה דקות לפני שנענתה לבקשותיהם. בתיעוד אחר של התקרית רואים את האישה מחייכת אל עוברים ושבים בזמן שהיא מתלבשת.

לא ברור כרגע מה הניע את האישה לשחות עירומה במי המזרקה. כמה עדי ראייה סברו שהאישה קפצה פנימה אחרי שאחד מחבריה אתגר אותה לעשות זאת, בזמן שאחרים טענו ששמעו אותה מתלוננת בפני שוטרים על גל החום שפוקד את העיר (34 מעלות בשיאו).

על פי החוק האיטלקי, התערטלות במקום ציבורי בו עשויים להימצא ילדים היא עברה פלילית הנושאת קנס של 5,000 אירו לפחות ועונש מאסר של עד 6 שנים. למרות זאת, רשויות מקומיות ברחבי איטליה הטילו איסורים משלהם על התערטלות, כולל ברומא – שם אדם שמתרחץ במזרקות צפוי לקבל קנס של מאות אירו. עד כה, לא ברור אם התיירת האלמונית נעצרה או נקנסה על מעשיה.

על אף האיסור הגורף, מסתמן שרחצה בעירום במזרקות רומא היא תופעה מוכרת ושנואה מאוד על התושבים המקומיים. בחורף של 2016, גבר נצפה מתרחץ במזרקת ארבעת הנהרות במרכז העיר. שנתיים מאוחר יותר, שני תיירים דוברי אנגלית תועדו מתרחצים בעירום במזרקה שנבנתה באנדרטת מזבח המולדת (Altare Della Patria). כמו כן, תייר אתיופי נקנס בסכום של 500 אירו אחרי שנתפס בשנת 2019 כשהוא מתרחץ במזרקת טרווי – אחד ממוקדי התיירות הבולטים בעיר.