האם מצאו בהודו את האישה המבוגרת ביותר על פני כדור הארץ? גורמים המעורבים במבצע החיסונים שיצא לדרך בהודו, סיפרו שרק לפני פחות משבוע הם חיסנו אישה שעל פי תעודת הלידה שלה, נולדה במאה ה-19.

מחסנים שעברו מבית לבית במחוז ברמולה, מדינת ג'אמו וקשמיר, צפון הודו, תיארו את התדהמה שלהם כשראו את תעודת הזהות של רהטי בגום. לפי התעודה, הקשישה ההודית בת 124 ומשמעות הדבר שהיא לא רק מבוגרת ב-7 שנים מהאישה שמוגדרת כיום בתור האדם המבוגר בעולם (קנה טנקה בת ה-117), היא גם מבוגרת בשנתיים מהאישה הכי מבוגרת בכל הזמנים (ז'אן לואיז קלמן בת ה-122).

חשוב להדגיש שהדיווחים הללו לא אומתו על ידי אף גורם במשרד הפנים ההודי וספקנים כבר מיהרו לטעון שייתכן מאוד שתאריך הלידה של בגום הומצא על ידי פקיד אלמוני ברגע שקיבלה את תעודת הזהות שלה. אף על פי כן, גורמים במשרד הבריאות לא יכלו לחכות לאישור הוודאי ופרסמו את הידיעה בצפון המדינה.

החיסון של בגום ניתן לה ביום רביעי האחרון כחלק ממבצע החיסונים השאפתני שמתחולל כעת במדינה. הודו הפכה בחודשיים האחרונים למוקד ההתפרצות השני בגודלו בכל העולם (אחרי ארה"ב), עם 28.8 מיליון מקרי הידבקות בנגיף.

אמנם נרשמה ירידה במגמת ההידבקות במדינה, אך הרשויות המקומיות עדיין מתקשות להתמודד עם כמות המתים – שצפויה לעבור כבר בימים הקרובים את רף ה-350 אלף. על פי הדיווחים בצפון המדינה, אינספור גוויות של קורבנות הקורונה כבר הושלכו לנהרות מבלי שסיימו את תהליך שריפת הגופה. התוצאה? הצטברות של גופות על גדות הגנגס וחיות בר שטורפות את שרידי הקורבנות.