שיאו פנג, נערה בת 15 מג'ינזו שבסין, אשר לוקה בסתמונת נדירה הגורמת לה להיראות מבוגרת בהרבה מגילה האמיתי, חוגגת כעת את חייה החדשים, לאחר שעברה ניתוח פלסטי שהעניק לה את הפנים שהיא תמיד חלמה עליהן.

פנג לוקה בסתמונת בשם פרוגריה, הגורמת להזדקנות מוקדמת. את המחלה הגנטית הנדירה, שמשפיעה על אחד מתוך כל שמונה מיליון תינוקות, גילו אצלה כבר כשהייתה בת שנה. הוריה הבחינו שעורה מתחיל להדלדל ולקחו אותה לרופאים לאבחון. מהר מאוד הם הסתגלו למציאות החדשה, אך מה שהיא ומשפחתה הכירו מלידה, היה חריג בנוף עבור אחרים ופנג סבלה מכך במשך כל ילדותה.

מעבר לעניין האסתטי שגרם לה להרגיש ילדה חריגה בקרב בני גילה, פנג גם סבלה מבריונות קשה בבית הספר.  הילדים האחרים היו לועגים ומתעללים בה, ואת רוב הזמן שלה היא נהגה להעביר במשחק עם יונים. אפילו כאשר הייתה מגיעה לשיחות הורים בבית הספר היסודי שבו למדה, הסובבים טעו לחשוב שהיא בכלל אחת האימהות. 

לאחר שנים ארוכות של סבל וכאשר פנג הגיעה לסוף חטיבת הביניים, היא הצהירה שהיא לא חוזרת ללמוד בתיכון מחשש למפגש עם תלמידים חדשים שיהפכו את חייה לגיהינום. בצעד חריג, היא החליטה שלא תחזור לשגרת חייה עד שתצליח להגשים את החלום שלה ולעבור ניתוח שיעזור לה להצעיר את מראה פניה.

פנג יצרה קשר עם פילנתרופ מקומי בשם גו מינג'י על מנת שיעזור לה לממן את הניתוח שידעה שיוכל לשנות חייה. "אני בת 15 אבל יש לי פנים של בת שישים", כתבה פנג במכתב המרגש, "הייתי עושה הכל כדי להיראות כמו תלמידת תיכון". הנדבן לא נשאר אדיש לבקשה החריגה וארגן אירוע התרמה, במהלכו גייס עבור הניתוח שלה יותר מ-20,000 פאונד.

בחודש שעבר, פנג עברה ניתוח בשווי 56,000 פאונד (כ-250 אלף שקלים) שלקח שבע וחצי שעות והעניק לה לבסוף פנים חדשות וצעירות. המנתחים הסירו שבעה סנטימטרים של עור עודף ועיצבו מחדש את האף, הגבות והפה של הנערה. ד"ר שי לינגזי, ראש המחלקה לניתוחים פלסטיים בבית החולים, סיפרה שבנוסף לכל העזרה והתמיכה שקיבלה מהציבור, היא העניקה לשיאו הנחה של 70 אחוז במחיר הניתוח. 


המנתחת הוסיפה שהנערה פרצה בבכי כשהיא ראתה את עצמה בפעם הראשונה אחרי הניתוח והוריה אישרו את הדברים. "היום של הניתוח היה היום המאושר ביותר בחייה של בתי", אמר אביה, "בלילה שאחרי הניתוח ישנתי הכי טוב אי פעם כי גיליתי שהמנתחים יכולים לעזור לבת שלי לחיות באושר לנצח".