2020 היתה שנה קצת... נו, אחרת. נכנסנו לבתים, פיתחנו תחביבים, למדנו לסרוג, לגדל עציצים ואפילו לבשל (לפעמים) - ומתברר שיש חיה אחת שממש ממש נהנית מכל השינוי הזה. אם אתם עדיין לא יודעים על איזה בעל חיים מדובר קבלו: זה הזמן לאמץ חילזון. כן כן, מתברר שטרנד אימוץ החלזונות הולך וצובר תאוצה בעולם.

"לעולם לא הייתי חושבת שאני יכולה להתחבר רגשית לחילזון", אומרת נדיה גיוסה בראיון ל-The guardian. סיפור האהבה של גיוסה עם החלזונות החל עם פרוץ המגיפה, כשהסגר הכריח אותה, כמו את כולנו, להיכנס לביתה. גיוסה החליטה להכניס כמה שיותר עציצים כדי להרגיש קצת "בחוץ", ובאחד מהם היא מצאה, בין העלים, חילזון.

גיוסה התלבטה מה לעשות, היא קראה בד"ר גוגל כי חלזונות יכולים לשאת מחלות שונות, אבל מצד שני היא היתה בטוחה שאם תוציא את החילזון החוצה הוא לא ישרוד את היום. ואולי העניין היה יותר פשוט ממה שהיא חשבה: היא היתה, כמו הרבה מאיתנו בתקופת הסגר, בודדה. בתחילת השנה גיוסה, קומיקאית ושפית מוכרת שמופיעה בתוכניות טלוויזיה שונות, התכוננה לעליית תוכניתה החדשה. ואז הקורונה הגיעה ושינתה לה את התוכניות. היא הצליחה למלא את הזמן בעבודות שונות, אך לדבריה נשאר לה זמן פנוי ורצון לחברה. "אני חייבת לציין שהחילזון שלי נתן לי את מה שהייתי צריכה", היא אומרת.

  

@mariijianna

##snails ##snail ##babys all ##snailsoftiktok ##slugs ##slugsoftiktok ##mushroom

♬ Summer Night - Stan Getz

 

שלושה חודשים אחרי, החילזון - שהוענק לו השם לירוי ושקיבל את הטיפול המסור ביותר שחילזון יכול לקבל – גדל פי שלושה מגודלו המקורי. הוא ניזון מדיונון בשביל הסידן, וממלפפון בשביל הפינוק. אכן לירוי הוא חילזון אנין טעם.

לירוי בגדול נראה די מרוצה מחייו החדשים, בכל זאת – זה הרגע שלו. ואם נסתכל רגע מסביב נראה שזה באופן כללי הרגע של החלזונות (אם כי לירוי הוא מבחינתנו המנהיג). אפשר לראות אותם בסרטוני טיקטוק (שם אפילו יש להם האשטג משלהם), והתהילה שלהם הגיעה אפילו ל"ניו יורק טיימס" שפרסם המלצה לאמץ חלזונות כחיות מחמד. גיוסה הובילה את הצעד, ומאז יש רק יותר ויותר מאמצי חלזונות.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Nadia G (@nadiagstar)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Nadia G (@nadiagstar)

 

ביני, זמרת פופ ניו זילנדית, שגם היא בעלים גאה למספר חלזונות, סיפרה כי היא פשוט "מוקסמת מהחיות האלו". בתקופת המגיפה, שבה לא היתה לה ממש עבודה, היא בילתה בחוץ ופשוט החלה להסתכל על החיה המופלאה הזו. "התחלתי לדמיין את המגיפה מנקודת מבטם. האם הם תהו לאן נעלמו האנשים?" היא אומרת. התוצאה היתה שיר חדש שהוציאה - שנקרא, איך לא, חילזון.

 

 

ביני היא לא היחידה שקיבלה השראה מהחיות האלו. בספטמבר העלתה האומנית הקנדית קלואי וויז תמונה שלה עם חילזון זעיר ולידו הכיתוב: "חבר". הגדילו לעשות אלייה מורוואסקי וסאם קופלנד, שבמאי האחרון החלו לביים סצנות מסרטי אימה, רק שבמקום הדמויות הראשיות, מופיעים, ניחשתם נכון – חלזונות. אגב הצמד המתגורר בשיקגו מצלם חלזונות בתפאורות מיניאטוריות מפורטות - אולם באולינג, דיינר, קניון - מאז 2016. זה מה שנקרא להקדים את זמנך.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by aleia (@aleia)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by aleia (@aleia)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by aleia (@aleia)

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by aleia (@aleia)

 

עבור ויקטוריה קוטרל, סטודנטית להנדסה בת 21 מלוס אנג'לס, מה שהתחיל כמשהו להעביר איתו את הזמן התפתח לעסק משתלם. לפני כמה חודשים היא ראתה כמה חלזונות בחצר ביתה וחשבה שהם חמודים. היא לקחה כמה מהם הביתה והם הפכו לחברים. "נתתי להם שמות: גארי, טורבו ומוריס - ובקיץ הם היו מסתובבים על הדשא ואני הייתי נחה לידם עם ספר", היא מספרת. מה שקוטרל לא ידעה הוא שלכל חילזון – שימו לב – יש אברי רבייה נשיים וזכריים. תוך חודש היו לה בבית כבר כ-200 חלזונות כתוצאה מכך. קוטרל החליטה להתחיל למכור אותם באיביי והפניות הדהימו אותה. כעת היא מוכרת ביום כ-60 חלזונות ב-8 דולר לאחד (וזה השלב שבו אנחנו מתחילים לרחם על החלזונות. יודעים מה? גם קצת על האנשים).

אז כן, נראה שהביקוש לחלזונות עולה – והם חיית מחמד נוחה מאוד, במיוחד כי כאשר הטרנד הזה יעלם, אין בעיה להחזיר אותם למקום שהם כנראה הכי אוהבים – הדשא שבחוץ.