ברחבי העולם מדווחים היום (רביעי) כי גוסיאם ת'מרה סית'ול מפרטוריה שבדרום אפריקה ששברה שיא עולמי לאחר שהביאה לעולם 10 תינוקות בלידה אחת. בעלה של סית'ול אמר בריאיון ל-BBC כי הם נדהמו כבר כשבסריקות נראו שמונה תינוקות ברחם. "מדובר בשבעה בנים ושלוש בנות - אני מאושר ונרגש, אז אני לא יכול לדבר הרבה", אמר אביהם של עשרת התאומים.

אישה ילדה עשירייה
האם שילדה עשירייה

מוקדם יותר היום נמסר כי היולדת במצב בריאותי טוב לאחר לידה בניתוח קיסרי שהתקיימה בשבוע ה-29 להריונה. בשיחה עם חדשות פרטוריה לפני כחודש אמרה האם הטרייה כי "ההיריון היה קשה בהתחלה" וסיפרה שלא ישנה לילות שלמים מדאגה והתפללה ללידה בריאה. "שאלתי את עצמי איך הם ישתלבו ברחם? האם הם ישרדו?" שחזרה. לסית'ול בת ה-37 ולבעלה ישנם עוד שני ילדים, תאומים גם כן, בני 6.

כאמור, עם הלידה קיבלה סית'ול את תואר שיאנית העולם. לפניה החזיקה בשיא אישה מארצות הברית שהביאה לעולם בשנת 2009 שמונה תינוקות בריאים. כמו כן, לפני כחודש ילדה חלימה סיסה בת ה-25 ממאלי תשעה תינוקות, שגם הם על פי הדיווחים מצליחים לשרוד במרפאה במרוקו.

"שאלתי את עצמי איך הם ישתלבו ברחם? האם הם ישרדו?"

גוסיאם ת'מרה סית'ול

"מרבית ההריונות שכוללים מספר רב של תינוקות מסתיימים לרוב בטרם עת", מסיבה כתבת הבריאות של אפריקה, רודה אודהיאמבו. עוד היא מסבירה כי לידה מרובות ילדים, שבמהלכה נולדים יותר משלושה תינוקות, היא תופעה נדירה שמתרחשת לעיתים קרובות כתוצאה מטיפולי פוריות. נדגיש כי במקרה זה בני הזוג מספרים שהם הרו באופן טבעי.