אישה דרום אפריקאית זעזעה את הגולשים ברשת כשהעלתה לחשבון הפייסבוק שלה תמונה של "מתנת יום האהבה" שהכינה לבעלה. מראליז ואן דר מרווה תועדה לאחרונה כשבידיה לב של ג'ירף שחור אותו היא הרגה בעצמה.

ואן דר מרווה, אם ל-1 בת 32, סיפרה לכלי התקשורת בבריטניה שהיא שינתה את תוכניותיה במיוחד כדי לנצל את ההזדמנות להרוג את בעל החיים הנדיר. היא שילמה לשמורת הטבע קרוב ל-2,000 דולר וירתה בג'ירף לפני כשבוע.

היא העלתה בסופו של דבר תמונות וסרטונים ממסע הציד שלה לפייסבוק, שם הן עוררו את זעמם של הגולשים. בתיאור התמונה היא כתבה: "אי פעם תהיתם מה גודל הלב של ג'ירפה? אני מאוד מתרגשת מהמתנות שלי ליום האהבה".

ואן דר מרווה מספרת שהיא צדה מאז שהיא בת 5 והרגה לאורך השנים יותר מ-500 בעלי חיים, כולל אריות, נמרים ופילים. לטענתה, היא הורתה לפשוט את העור של הג'ירף על מנת שתוכל להפיק ממנו שטיח – באשר לתרעומת ברשת? ובכן, היא קיוותה שהתמונות ירגיזו גולשים שמתנגדים לציד של בעלי חיים אקזוטיים.

"אני לא מכבדת בכלל את מתנגדי הציד ברשת", סיפרה. "מבחינתי הם כמו המאפיה. לאורך השנים, הם איימו לרצוח את אמי וגם את בתי. אם הם מתכוונים ללכת איתי ראש בראש, אני אלך איתם עד הסוף המר ויותר מזה. זאת הסיבה שאני מעלה את התמונות האלה לפייסבוק".

ואן דר מרווה טוענת להגנתה שציד של חיות אקזוטיות בדרום אפריקה הוא הכרחי לשימורן. היא מוסיפה: "ציד מכניס כסף לכלכלה של דרום אפריקה ועוזר להחיות ולשמר מינים שהיו על סף הכחדה. אם תטילו איסור על ציד, החיות יהיו חסרות ערך והן פשוט ייעלמו". בינתיים, רבים ממשיכים לבקר את פועלה של הדרום אפריקאית – כולל סלבריטאים מרחבי העולם.

הקומיקאי הבריטי ריקי ג'רבייס התייחס לאחרונה למעשיה ברשתות החברתיות וכתב: "קשה לי לחשוב על משהו חולני יותר מאנשים שהורגים בעלי חיים בשביל בידור ואז מתרברבים בפייסבוק שהם מבתרים אותם. ציד של חיות אקזוטיות זה תחתית החבית של המין האנושי".