תושבת בירת רוסיה קיבלה הפתעה מאוד לא נעימה כשנכנסה לחדר השירותים שלה. לפי הפרסומים בסוכנות הידיעות הרוסית SHOT, האישה האלמונית ממוסקבה מצאה רב-חנק מצוי (Boa Constrictor) אלבינו ענקי מציץ ממושב האסלה שלה.

רב-חנק מצוי הוא נחש ממשפחת החנקיים ובית גידולו הטבעי הוא יערות הגשם של אמריקה הדרומית. אורכו הממוצע של זכר נע בין 150-230 ס"מ, בעוד שהנקבה ממוצעת יכולה להגיע אפילו ל-3 מטרים. רב-חנק מצוי נחשב רגוע באופן יחסי לנחשים אחרים ולעיתים גם נמכר בתור חיית מחמד. כך למעשה הפרט הנ"ל הגיע למושב האסלה של האישה המסכנה ממוסקבה.

 

 

בדיקה קצרה העלתה שהנחש הוא באמת חיית מחמד של אחד השכנים. לפי ממצאי החקירה, בעליו סגר אותו בחדר השירותים שלו בזמן שניקה את מיכל הטרריום שלו. אולם, כשפתח את הדלת הוא נדהם לגלות שאין שום זכר לנחש – שהזדחל לו לתוך צנרת הביוב של הבניין.

גורמים המעורים בפרטי המקרה סיפרו שזו לא הפעם הראשונה שבעל החיים ברח מבעליו. שנתיים קודם לכן, הנחש נמלט מהמיכל שלו, הזדחל מחוץ לדירה והגיע עד לחדר המדרגות של הבניין. הוא נמצא בסופו של דבר על ידי אחד השכנים.

באשר לאישה שמצאה את הנחש באסלה שלה? היא כמובן הזעיקה שוטרים לדירתה ואלו קראו ללוכד נחשים שהוציא את בעל החיים מהמקום – אבל לא לפני שכולם הצטלמו איתו והעלו את התיעוד לרשת. נקווה שהם לפחות ניקו אותו קצת לפני כן. בכל זאת, הוא זחל בשירותים של אנשים.