תאמינו או לא אבל כבר כמה עשרות שנים שתושבי צפון לנקשייר, אנגליה, חוששים מפני כלי מטבח מקולל שגרם כביכול למותם של שלושה בני אדם. מוכר בתור "קדרת לנקשייר", מדובר למעשה בסיר מתכתי רגיל למראה שמקומיים מאמינים שמביא איתו מזל רע מאוד – כשכל אלו שנוגעים בו מתים מוות אכזרי.

האגדה המקומית גורסת שהסיר נועד במקור להכיל את האפר של גמד שנרצח במנזר ת'ורנטון והוחזק במרתף של קוטג' בכפר איסט הלטון, הסמוך לחופה המזרחי של אנגליה. לאורך השנים, הסיר גרם, כביכול, למותם של שלושה בני אדם שרק נגעו בו – שניים מהם היו רק ילדים.

אחד הקורבנות המפורסמים ביותר של הסיר היה ילד בן 6 ששמו צ'ארלס אטקין שחי בקוטג' עם משפחתו. על פי הפולקלור, ידו של בן ה-6 בסך הכל שפשפה את הסיר בטעות, מה שגרם לאחר מכן למותו בנסיבות מזוויעות.

ג'ון אטקין, אחיו של הילד, סיפר: "הסיר היה במרתף שלנו ואני זוכר שאבי תמיד אמר לנו לשמור ממנו מרחק. יום אחד שיחקנו במרתף וצ'ארלס נגע בו בטעות. ביום שלמחרת, שיחקנו בשדות ליד עגלות החציר כשלפתע אחת מהן מעכה אותו למוות".

מקומיים מספרים על ילד נוסף שזרק את הסיר לאחד האגמים באזור ומת כשעה מאוחר יותר, אחרי שנדרס על ידי כרכרה חולפת. כמה זמן לאחר מכן, אחד התושבים מצא את הסיר והחזיר אותו למרתף, רק כדי למות גם כן אחרי כמה שעות.

בעקבות מותו של צ'ארלס אטקין, בני משפחתו החליטו לחסום את הגישה למרתף עם לבנים ולאטום את הסיר בפנים. "תמיד פחדתי מהסיר", הוסיף ג'ון. "לכולם בכפר היו סיפורים מצמררים לגביו". בשנות ה-70, הסיר עלה שוב לכותרות אחרי שחבורת פועלי בניין שיפצו את הקוטג' ומצאו את הסיר במרתף האטום.

ג'ון, שהתגורר עדיין בכפר באותה תקופה, תיאר כיצד הפועלים חששו לגעת בסיר. "יצרנו קשר עם כומר שהציע להזיז אותו בעצמו, מתוך הנחה שהוא חסין לקללה בגלל שהוא איש של אלוהים", הוסיף ג'ון. "למרות זאת, הוחלט בסופו של דבר שעדיף לא להסתכן. הכנסנו את הסיר לתוך חבית, סגרנו אותה בתוך כלוב וטמנו אותו בתוך אחד הקירות שבמרתף".

מעניין אתכם סיפורים על עצמים מקוללים בבריטניה? קראו את הסיפור הביזארי על האלון הכבול של מחוז סטפורדשייר.